Brynica - Oficjalna Strona Wsi


Idź do treści

Menu główne:


2009_09

Archiwum > 2009

31 września 2009 - przypomnienie o zebraniu w czwartek 1 października o 20.00 na sali OSP

Jutro w czwartek 1 października 2009 r. o godzinie 20.00 na sali OSP ostatnie zebranie Stowarzyszenia Odnowy Wsi, biznesmenów, rolników i innych zainteresowanych mieszkańców.
Jest to ostatnie spotkanie poświęcone przygotowaniu imprezy wręczenia wygranych w konkursie Piękna Wieś Opolska, które będzie miało miejsce 17 października.
Jest to też ostatnie spotkanie poświęcone "Alei Sukcesu" wzdłuż ulicy Powstańców Śl., która będzie się składała z reklam i prezentacji brynickich firm oraz firm osób zamieszkałych w Brynicy i posiadajacych firmy w innych miejscach, stowarzyszeń, gospodarstw, działalności prywatnej, itp.
W zakładce "W Brynicy" - "prezentacje firm" można obejrzeć pierwsze reklamy. Bedą one umieszczone w tej zakładce jako miniatury gratis do końca roku. Zapraszamy!

W imieniu Stowarzyszenia
Krzysztof Marsolek
Szef Zespołu Promocji


23 września 2009 - spotkanie brynickiego biznesu na sali OSP

W środę 23 września odbyło się zebranie poświęcone przygotowaniom do imprezy 17 października. Głównym tematem była "Aleja Sukcesu", czyli ciąg reklam brynickich firm wzdłuż ulicy Powstańców Śl. od "fary" do placu Arnstein. Ustalono, ze tablice pod prezentacje bedą mialy wymiar 1,5x1,2 m . Umieszczone będą na wysokości około metra na specjalnym ogrodzeniu (tak jak niektórzy mogli oglądać wystawy na ulicy Krakowskiej lub koło Solarisa w Opolu). Reklama wykonana będzie w postaci folii naklejonej na laminat. Koszt nie powinien przekroczyć 120 zł od tablicy. Ustalono również iż w najbliższym okresie z brynickimi przedsiębiorcami będą się kontaktować przedstawiciele stowarzyszenia tworzący grupę mającą na celu pomóc im w opracowaniu reklamy.
Dodatkowo podczas spotkania zabrał głos zaproszony ekspert z dziedziny turystyki i rekreacji -
Józef Panek, obecnie właściciel Biura Podrózy "OMEGA Tour" z Opola, człowiek z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w branży m.in. wcześniej pracował na stanowiskach dyrektorskich w biurach Orbis oraz PTTK. Udzielił on cennych wskazówek na temat kierunku i możliwości rozwoju Brynicy pod kątem agroturystyki, rekreacji i turystyki rowerowej.
Po jego wystąpieniu kontynuowano temat przygotowania reklam. Wszystkie osoby zainteresowane już teraz mogą kontaktować się z Markiem Ciernią lub Markiem Koszykiem. Przewodniczący spotkaniu Prezes Krystian Czech przypomniał również o "
Galii Sukcesu", czyli wieczornej zabawie zaproszeniowej w Berpolu po części oficjalnej 17 października. Wejściówki są do nabycia w cenie 50 zł/osoba w restauracji "Berpol".
Po zebraniu odbyło się wewnętrzne spotkanie zarządu stowarzyszenia oraz zespołu promocji poświęcone innym elementom promocji brynickiego biznesu podczas imprezy w związku z liczną obecnością władz wojewódzkich oraz samorządowych.

zdjęcia Marek Ciernia, Krzysztof Marsolek, tekst - Krzysztof Marsolek

22 września 2009 - przypomnienie o zebraniu w środę o 20.00 na sali OSP

W środę 23 września 2009 r. o godzinie 20.00 na sali OSP zebranie brynickich biznesmenów, rolników i innych zainteresowanych mieszkańców. Jest to spotkanie zasadniczo poświęcone przygotowaniu "Alei Sukcesu" wzdłuż ulicy Powstańców Śl., która będzie się składała z reklam i prezentacji brynickich firm, stowarzyszeń , gospodarstw, działalnosci prywatnej, itp. Dodatkowo na spotkanie zaproszono znawcę zagadnień związanych z działalnością w obszarze rekreacji i współpracy międzynarodowej dla osób chcących się czymś takim zająć.
Obecność lokalnego biznesu obowiązkowa!

21 września 2009 - rowerem przez Brynicę

Jak widać na zdjęciach Brynica zdobyła tytuł najpiękniejszej wsi nie bez powodu. Wystarczy godzinna przejażdżka aby to odkryć. Na zdjęciach Gospodarstwo Agroturystyczne "Agrorelaks" Renaty i Konrada Denderów oraz miejsce wypoczynkowe Państwa Sochor na stawie niedaleko tartaku. Piękno tych miejsc wynika nie tylko z ich natury, ale ogromnej pracy i dbałości gospodarzy.


Zdjęcia Brygida i Krzysztof Marsolek, tekst - Krzysztof Marsolek


20 września 2009 - dokładny program Hubertusa 2009

Jest już znany dokładny program Gminnego Hubertusa w Brynicy zaplanowanego na 3 październik 2009.


20 września 2009 - Zdjęcia artystyczne w galerii użytkowników

W zbiorze fotografii użytkowników pod adresem http://brynica.opole.pl/galerie2/thumbnails.php?album=53 po raz pierwszy pojawiły się zdjęcia artystyczne. Są one dziełem Aliny Wiench, młodej i uzdolnionej artystki z Brynicy. Tematyka zdjęć jest dość szeroka. Większość z nich wykonano w Brynicy. Zachęcam innych zdolnych fotografów do umieszczania swoich galerii.

Krzysztof Marsolek - Szef Zespołu Promocji Wsi

19 września 2009 - "Sezon grzybowy" otwarty

Sezon na grzyby otwarty. Na zdjęciach rodzina Patrzków (Maria, Helmut i Waldek) powracająca z wycieczki do lasu. Jednak jak powiedzieli w tym roku raczej nie ma co spodziewać się dużego wysypu grzybów, chyba że nastąpi zmiana pogody.


zdjęcia i tekst - Krzysztof Marsolek

18 września 2009 - Strona Parafii Brynica

Pod adresem www.parafia.brynica.opole.pl powstaje powoli strona parafii p.w. Św. Szczepana w Brynicy. Jest ona tworzona i administrowana przez Karola Brzanę z ulicy Klasztornej. Jest to kolejna cegiełka w budowie brynickiej wspólnoty, za co należą się podziękowania.

Krzysztof Marsolek- Szef Zespołu Promocji Wsi


17 września 2009 - zebranie w sprawie przygotowania imprezy w dniu 17 października

Dziś po godzinie 20.00 na sali OSP odbyło się zebranie przygotowujące galę w dniu 17 października z okazji naszego sukcesu. Szczególowy plan imprezy zostanie wkrótce zamieszczony na stronie. W spotkaniu organizowanym przez Stowarzyszenie Odnowy Wsi brali udział czlonkowie, liderzy lokalnych organizacji oraz osoby zainteresowane. Wśród nich byli: Krystian Czech - Prezes Stowarzyszenia i prowadzący spotkanie, Ks. Proboszcz Krzysztof Mróz, Elżbieta Cebula - właścicielka "Baru Bryniczanka", w którym odbywać bedzie się zasadnicza część imprezy; Mieczyslaw Tynior - właściciel "Berpolu", który będzie zapewniał katering; Kornelia Patrzek - sołtys wsi Brynica, Rudolf Woźnica - Prezes OSP, które będzie odpowiedzialne za szeroko rozumiany porządek podczas imprezy, Piotr Badura - redaktor "Beczki" oraz Jerzy Sochor - radny, poza tym osoby związane ze Stowarzyszeniem oraz zainteresowani przygotowaniem gali.

W trakcie zebrania zaplanowano termin kolejnego spotkania w sprawie organizacji gali na 1 października o godz. 20.00 oraz
termin spotkania brynickich biznesmenów na temat przygotowania "Brynickiej Alei Sukcesu" wzdłuż ulicy Powstańców Śl. (reklam lokalnych firm) na środę 23 września o godz. 20.00 w sali OSP.

Zdjęcia i tekst - Krzysztof Marsolek

15 września 2009 - przypomnienie

Od Brynicy żar serc idzie ... co było czuć podczas słuchania audycji. Jednak aby przyniósł on owoce potrzebna jest dalsza solidna praca. W związku z tym kierowane jest kolejny raz zaproszenie do mieszkańców Brynicy o liczne uczestnictwo w czwartkowym spotkaniu Stowarzyszenia Odnowy Wsi o g. 20.00 na sali OSP i przybycie z pozytywnym ładunkeim pomysłów oraz wolą wspólnej pracy. Na zebraniu oprócz tematów związanych z promocją o których wspomniano we wczesniejszym zaproszeniu poruszany będzie temat przygotowania imprezy związanej z wręczeniem nagród dla nas i pozostałych laureatow, ktora odbędzie się 17 października oraz wiele innych tematów, a wśród nich temat związany z przebudową ul. Opolskiej w związku z inwestycją w Swierkli (kwestia budowy pasa dla pieszych i rowerzystów). Zproszenie w tym temacie jest szczególnie adresowane do mieszkańcow nowych domów na Górce, pozostałych mieszkańców Górki oraz mieszkańców Surowiny.
Przy okazji w imieniu mieszkanców Brynicy pragniemy podziękować redaktor Halinie Nabrdalik za tak gorące i pełne optymizmu zaprezentowanie naszej wsi na antenie Radia Opole.

Krystian Czech - Prezes Stowarzyszenia


14 września 2009 - audycja o Brynicy o godzinie 20.10 w Radiu Opole

Od Brynicy żar serc idzie - REPORTAŻ

"Był czas, kiedy zachłysnęliśmy się Zachodem, ale to już przeszłość. Dziś nie myślimy o wyjeździe, lecz o budowaniu lepszego jutra u siebie"- mówią młodzi i wykształceni mieszkańcy Brynicy, miejscowości, która właśnie otrzymała tytuł najpiękniejszej opolskiej wsi roku 2009. Nagroda niezwykle doładowała akumulatory tym zwłaszcza, którzy nie szczędząc czasu i energii dokładają starań by wieś rozwijała się na miarę wyzwań 21 wieku. Repotraż " Od Brynicy żar serc idzie " to opowieść o uwolnionej energii społecznej, mądrej wspólnej pracy mieszkańców pod kierunkiem liderów lokalnych i miłości do swojej małej ojczyzny. PREMIERA 14 WRZEŚNIA /poniedziałek/ o 20:10

Krzysztof Marsolek - Szef Zespołu Promocji

13 września 2009 - gratulacje

W sobotę 12 września 2009 roku mieszkanka Brynicy, a zarazem zastępca szefa Działu Promocji Stowarzyszenia Odnowy Wsi Brynica - Alodia Głatki (zd. Kansy) urodziła córeczkę.
Serdecznie gratulujemy naszej koleżance.

W imieniu Stowarzyszenia
Prezes - Krystian Czech wraz z całym zespołem

13 września 2009 - awaria serwera

W niedzielę 13 września po południu nastąpila awaria serwera na którym utrzymywana jest strona, stąd do późnej nocy nie były widoczne nowości dodane po 10 września. Podobne problemy były z zdjęciami w galerii dla użytkowników. Przepraszam oglądajacych stronę mając nadzieję, że sytuacja się nie powtórzy i nie będzie potrzeby zmiany operatora hostingu.


Krzysztof Marsolek- administrator strony

12 września 2009 - zaproszenie

Dziś został zainicjowany nowy dział w zakładce "W Brynicy" o nazwie "Reportaże". Na początek sierpniowy reportaż z Gospodarstwa Agroturystycznego "AGRORELAKS". Do reportażu dołączona jest galeria.
Zachęcam wszystkich mających ciekawe materialy do przygotowania własnych reportaży. Najciekawsze zostaną opublikowane.

Krzysztof Marsolek -Szef Zespołu Promocji

12 września 2009 - zaproszenie

W czwartek 17 września br. o godzinie 20.00 na sali OSP zebranie członków i zarządu Stowarzyszenia Odnowy Wsi Brynica. Zaproszenie kierowane jest do wszystkich mieszkańców zainteresowanych rozwojem Brynicy. Szczególne zaproszenie kierowane jest do osób chcących wspierać miejscowość w obszarze medialnym do dołączenia do zespołu promocji wsi i współredagowania strony miejscowości www.brynica.opole.pl . Ci, którzy są tym zainteresowani już dziś mogą kontaktować się pod adresem kontakt@brynica.opole.pl .


Krzysztof Marsolek
Szef Zespołu Promocji

12 września 2009 - informacja

Niemieckie Towarzystwo Oświatowe Jugendforummłodych w Opolu organizuje dwa programy - Dialog międzypokoleniowy i Wzmocnij Samego Siebie. Właśnie ruszył do nich nabór. {więcej tutaj }

11 września 2009 - z prac konserwacyjnych powrócił lewy ołtarz boczny

Dziś po południu wrócił z renowacji lewy ołtarz boczny. Jest to drugi po prawym poddany konserwacji. Przed bryniczanami wciąż prace związane z ołtarzem środkowym. Konserwatorem był mgr Andrzej Marek Barski z Nysy.
Przy okazji należy wspomnieć o zbiórce pieniędzy na opłacenie konserwacji. Prowadzą ją radni parafialni. Należy podkreślić, iż prace konserwatorskie mogą być prowadzone dzięki ofiarności parafian oraz dużym zdolnością pozyskiwania środków z dotacji przez proboszcza ks. Krzysztofa Mroza. To dzięki jego ogromnej determinacji i umiejętności opracowywania wniosków dotacyjnych parafia otrzymała znaczące wsparcie z zewnątrz. Dotacja stanowi jednak tylko część niezbędnej kwoty.
Która z rodzin w parafii nie zdążyła wpłacić swojego wkładu w renowację może tego jeszcze dokonać. Jest to kwota 100 zł. Zbiórka prowadzona jest od początku roku. Pamiętajmy że tak jak mur powstaje z małych cegiełek tak duże dzieła z ofiarności wielu.


Zdjęcia- Krzysztof Marsolek, tekst - Krzysztof Marsolek

10 września 2009 - uruchomiono galerię zdjęć dostępną dla użytkowników

Pod adresem http://brynica.opole.pl/galerie2/login.php została uruchomiona galeria zdjęc z możliwością samodzielnego wysyłania. Aby z niej skorzystać trzeba sie zarejestrować a następnie potwierdzić swoją tożsamosć przy pomocy wysłanego maila na adres podany podczas rejestracji. Bez rejestracji można tylko przeglądac zdjęcia, bez mozliwości dodawania. Proszę używać prawdziwych adresów podczas rejestracji, ponieważ nowo zarejestrowani użytkownicy mogą być pytani przez adminitratora o swoją tożsamość (w celu usunięcia ewentualnych nieprawidłowości). Jest to podyktowane dobrem tych, którzy zechcą sie podzielić z innymi swoimi zdjęciami. Mam nadzieję, że z czasem galeria będzie stanowiła swoisty album o nas Bryniczanach.


Krzysztof Marsolek

9 września 2009 - nagranie w Radiu Opole

9 września delegacja Bryniczan brała udział w dalszej częsci nagrania związanego z promocją miejscowości. Była to kontynuacja nagrań z wieczora 8 września. Program prowadzila Halina Nabrdalik - redaktor oraz Arkadiusz Czyżewski - realizator nagrania. Bryniczan reprezentowali: Krystian Czech - Prezes Stowarzyszenia Odnowy Wsi Brynica, Maria Czok - Szefowa Caritas Brynica oraz Bernard Matros - historyk z zamiłowania i zasłużony badacz brynickich korzeni.


Audycja o Brynicy ma być nadana w czwartek 10 września po godzinie 21.Zdjęcia-Krystian Czech, tekst-Krzysztof Marsolek

8 września 2009 - wizyta Radia Opole

Dziś po południu zaszczyciła nas swoją wizytą w związku z naszą wygraną w konkursie Piękna Wieś Opolska
Halina Nabrdalik- redaktor Radia Opole, W spotkaniu "na Farskim Ogrodzie" oraz plebanii uczestniczyli ks. Proboszcz Krzysztof Mróz, prezes OSP Brynica Rudolf Woźnica oraz prezes Stowarzyszenia Odnowy Wsi Brynica - Krystian Czech z jego członkami (Beatą Bort, Alodią Głatki, Markiem Ciernią, Krzysztofem Marsolkiem oraz Jaroslawem Krzyścinem). Wkrótce seria audycji na podstawie przeprowadzonych rozmów. W środę 9 września przedstawiciele Bryniczan wezmą równiez udział w nagraniach studyjnych. Informacja o czasie emisji audycji pojawi się niezwlocznie po jej ustaleniu.


Zdjęcia- Marek Ciernia, Krzysztof Marsolek, tekst - Krzysztof Marsolek

8 września 2009 - artykuł o naszej wygranej w Nowej Trybunie Opolskiej

Dziś o nas napisała Nowa Trybuna Opolska. Dla tych, ktorym nie udało się kupić gazety kopia (dziś poszedł cały nakład w Brynicy).


Zdjęcia- NTO, tekst - Krzysztof Marsolek

7 września 2009 - zdjęcia z ogłoszenia wyników na dożynkach wojewódzkich w Bierawie

Galeria zdjęć z dożynek wojewódzkich w Bierawie z niedzieli 6 września, na których ogłoszono Brynicę zwycięzcą konkursu Piękna Wieś Opolska. Na zdjęciach delegaci Brynicy:
Krystian Czech - przewodniczący Stowarzyszenia Odnowy Wsi Brynica z żoną Krystyną oraz skarbnik stowarzyszenia Renata Górska z mężem Norbertem.
Na zdjęciach widać radość brynickich delegatów na koncercie Czerwonych Gitar, który odbył się po części oficjalnej dożynek.

Zdjęcia- Krystian Czech, tekst - Krzysztof Marsolek

7 września 2009 - wizyta Nowej Trybuny Opolskiej

Dziś po południu zaszczycił nas swoją wizytą w związku z naszą wygraną w konkursie Piękna Wieś Opolska
Krzysztof Świderski - redaktor Nowej Trybuny Opolskiej, W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele większości organizacji działających na terenie wsi (nie wszyscy mogli przybyć ze względu na porę dnia). Jutro ukaże się artykuł na podstawie przeprowadzonych rozmów.

Zdjęcia- Krzysztof Marsolek, tekst - Krzysztof Marsolek

6 września 2009 - Brynica najpiękniejsza wsią opolską 2009

Brynica została dziś najpiękniejszą wsią opolską 2009! Do konkursu przystąpiliśmy z inicjatywy Stowarzyszenia na Rzecz Odnowy Wsi Brynica, któremu przewodniczy Krystian Czech, animator kultury, mieszkaniec Brynicy i dyrektor Łubniańskiego Ośrodka Działalnosci Kulturalnej. Jak pamiętamy w sierpniu wizytowała nas komisja konkursowa. Szczególy i zdjęcia pojawią sie po powrocie naszych przedstawicieli z gali konkursowej. Oficjalne wręczenie nagrody nastąpi 17 października w Brynicy. Przybędą władze samorządowe, marszałek, władze wojewódzkie oraz przedstawiciele pozostałych laureatów. Spodziewana jest również liczna obecność mediów.

tekst - Krzysztof Marsolek_______________________________________________________________________________________________________

Poniżej tekst z Nowej Trybuny Opolskiej:

Brynica najpiękniejszą wsią Opolszczyzny
Krzysztof Świderski

Do tegoroczniej edycji konkursu "Piękna Wieś Opolska" stanęło 57 miejscowości z 37 gmin. Oceniane były w kategoriach "Najpiękniejsza wieś", "Najpiękniejsza zagroda wiejska", "Najlepszy projekt odnowy wsi" i "Najlepszy start w odnowie wsi".Brynica gm. Łubniany, która pierwszy raz startowała w konkursie, pokonała 14 konkurentów. Drugie miejsce w tej kategorii zdobyła Dolna w gm. , trzeci był Kamionek w gm. Gogolin.

W tym roku nie przyznano pierwszego miejsca w kategorii najpiękniejsza zagroda. 2. miejsce zajeła zagroda Marii i Franciszka Sobotów z Popielowa, trzecie - Iwony i Janusza Ślicznych z Biadacza w gm. Kluczbork.

Za najlepszy projekt odnowy wsi uznano "Apiinhalatory" z Maciejowa w gm. Kluczbork. (Apiinhalatory, to drewniane domki, w których można oddychać powietrzem z umieszczonego w środku pszczelego ula. Ma ono swoisty skład o leczniczym, relaksującym działaniu).

Drugie było Wiejskie Muzeum z Biedrzychowic w gm. Głogówek, trzecie dostał projekt "Chleba siła nas złączyła" z Wilamowic Nyskich w gm. Głuchołazy.

W kategorii "Najlepszy start w odnowie wsi" komisja konkursowa nagrodziła Wichrów w gminie Radłów. Wyróżniono Długomiłowice w gm. Reńska Wieś, Grodzisko w gm. Strzelce Opolskie i Pogórze w gm. Biała.

6 września 2009 - dożynki, zabawa na boisku

Dziś 6 września odbyła się popołudniowa cześć naszych brynickich dożynek. Rozpoczęla się od korowodu ("umcugu"), później nasz proboszcz ks. Krzysztof Mróz odprawił nabożeństwo dziękczynne za tegoroczne plony. Po tej części oficjalnej rozpoczęła się zabawa dla wszystkich mieszkańców. Przygrywał zespół REBELS.

Zdjęcia- Krzysztof Marsolek, tekst - Krzysztof Marsolek

6 września 2009 - msza dziękczynna dożynkowa w Brynicy

Dziś 6 września odbyła się msza dziękczynna za tegoroczne plony. W tym roku starostami byli: Gosia Kilian oraz Krzysztof Kokot. Po południu mamy wszyscy zaproszenie na boisko. Początek korowodem z placu Arnstein o godzinie 15.00 a po dotarciu na boisko nabozeństwo dziękczynne.
Na mszy nasz Proboszcz (ks. Krzysztof Mróz) ogłosił przyszłorocznych starostów i termin dożynek. Są nimi Pani Weronika Kansy oraz Pan Rudolf Woźnica. reprezentują oni przysiółek Surowina, dzielnicę Górka oraz druhów strażackich OSP w Brynicy jako organizatorów. W przyszłym roku dożynki 5 września 2010.

Zdjęcia- Krzysztof Marsolek, tekst - Krzysztof Marsolek

5 września 2009 - koncert "Golców" w Dobrzeniu Wielkim

W niedalekim Dobrzeniu Wielkim 5 września 2009 wieczorem mialo miejsce wydarzenie artystyczne. Z okazji Dnia Energetyka odbył się koncert zespołu Golec uOrkiestra. Bracia dali popis swoich możliwości i to pomimo awarii zasilania, które skutecznie przerwało koncert (ale sie zbiegło z energetyką). Po zakończeniu koncertu można było nabyć ich nową płytę ("numer 5") oraz zdobyć podpisy wykonawców. Na koncercie obecnych bylo wielu naszych mieszkańców.

Zdjęcia- Krzysztof Marsolek, tekst - Krzysztof Marsolek

Dożynki 2009 - 5 września na boisku trwają przygotowania

Dziś na boisku trwały i trwają intensywne prace związane z przygotowaniem dożynek. Jak widać namioty już stoją i dowożone sa ławki z "Berpolu". Całość będzie jeszcze oświetlona.
Dziękujemy w imieniu mieszkańców za zanagażowanie młodzieży w przygotowania. Na zdjęciu część grupy naszych wytrwałych budowniczych namiotów.
mamy nadzieję, że pogoda jutro sie poprawi i cały trud przyniesie owoc w postaci licznej obecności mieszkańców.

Zapraszamy wszystkich na jutro po południu!

Zdjęcia- Krzysztof Marsolek, tekst - Krzysztof Marsolek

Hubertus 2009 - 3 październik w KJ "Jumping Team"

W sobotę 3 października 2009 odbędzie sie w Brynicy Gminny Hubertus. Początek o g. 10 rano. Gospodarzem i głównym organizatorem jest Klub Jeździecki "Jumping Team" Sebastiana Gruszki przy ulicy Łubniańskiej. Współorganizatorem imprezy jest Agrorelaks Renaty i Konrada Denderów z Brynicy oraz Łubniański Osrodek Kultury.


10.00 - konkurs skoków dla najmłodszych
12.00 -
"gonitwa za lisem" dla najmłodszych (minilisek)
14.00 -
główna "gonitwa za lisem"
16.00 -
"Potęga Skoku" o puchar Wójta Gminy Łubniany

wieczorem -
impreza w Zespole Rekreacyjno-Restauracyjnym "Berpol" z zespołem REBELS (bilety do nabycia u głównego organizatora)

zapraszamy!

Zdjęcia- Krzysztof Marsolek, tekst - Krzysztof Marsolek

Drugie zebranie przygotowujące dożynki brynickie, które będą 6 września

31 sierpnia 2009 r. odbyło się drugie zebranie związane z przygotowaniem dożynek brynickich 2009. Jak wiadomo tegorocznym głównym organizatorem jest nasza młodzież. Potwierdzeniem jej zaangażowania jest liczna obecność na zebraniu oraz już gotowy przydział zadań w ramach przebiegu imprezy, ze szczególnym uwzględnieniem popołudniowego spotkania na boisku naszego LZS.
Dla przypomnienia harmonogram "żniwnioka jest następujący:

10.30 - rusza procesja z placu Arnstein do kościoła i następnie rozpoczyna sie msza
15.00 - rusza z placu Arnstein "umcug" (korowód) w kierunku boiska LZS
około 15.30 po dotarciu odbędzie sie nabożeństwo dziękczynne na placu koło boiska

później festyn i zabawa do "białego rana". Przygrywa zespół muzyczny REBEL.
Na placu do nabycia kołacze, ciasta, grill'e, kiełbaski, napoje i piwo.

zapraszamy!

Zdjęcia-Krzysztof Marsolek, tekst - Krzysztof Marsolek

Strona główna | O Brynicy | W Brynicy | Stowarzyszenie | Brynica - opis | Organizacje | Biznes | Strona Parafii | Galeria Parafialna | PSP Brynica | LZS Brynica | Strona Gminy | Gmina Łubniany na Facebbook'u | Wieści Opolskie | Strona o gminie | Grupa Lokalna | O historii regionu | Arch. "Beczka" | Echo Gmin Opol. | NTO | BERPOL | HUBERTUS | "Brynicki Domek" | Ciekawe strony | Brynica - film | Archiwum | Napisz do Sołtysa | Kontakt | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego