Brynica - Oficjalna Strona Wsi


Idź do treści

Menu główne:


2011_07

Archiwum > 2011

31 lipca 2011 - Odpust parafialny w Brynicy

Dziś w Brynicy wielkie święto, którym bez wątpienia jest Odpust Parafialny. Jak co roku z tej okazji sprawowana była uroczysta Msza Swięta, której przewodniczył i wygłosił kazanie ojciec Jan Pilek. W uroczystej sumie wzięło udział wielu parafian oraz gości przybyłych z bliska i daleka. Na jej zakończenie wierni przeszli w uroczystej procesji z Najświętszym Sakramentem. Warto też podkreślić, iż ku radości uczestników pogoda okazała się łaskawa i zapowiadane deszcze rozpoczęły się dosłownie minutę po powrocie do świątyni.

tekst i zdjęcia - Krzysztof Marsolek


W galerii pod adresem http://brynica.opole.pl/galerie2/thumbnails.php?album=237 można zobaczyć zdjęcia z uroczystej Sumy Odpustowej oraz procesji.

29 lipca 2011 - Pojutrze nasz Odpust Parafialny

Już po jutrze będziemy obchodzić coroczny Odpust Parafialny. Jak wiemy ma on termin dość nietypowy, ponieważ brynicki patron Świety Szczepan ma swoje imieniny w grudniu, jednak jego wspomnienie i odpust jest wydarzeniem upamiętniajacym przeniesienie jego relikwi z Konstantynopola do Rzymu w 428 roku n.e. co miało miejsce w sierpniu.
Św. Szczepan jeden z pierwszych męczennikow i jego kult jest silnie zakorzeniony w chrześcijaństwie, nie tylko katolickim nam znanym, ale także w kościele prawosławnym, grekokatolickim i wielu innych. Więcej na jego temat można znaleźć w internecie m.in. na stronie parafii pod adresem http://www.parafia.brynica.opole.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=22&Itemid=7 .
Parafii pod wezwaniem św. Szczepana Męczennika jest niewiele. Warto przy okazji pomyśleć o udziale w pielgrzymce organizowanej przez naszą Parafię Św. Szczepana w Brynicy pod nazwą Śladami Swiętego Szczepana. Szczegóły również na stronie parafii pod adresem http://www.parafia.brynica.opole.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=70:program-wycieczki-do-woch-2011&catid=2 .
Tegoroczny odpust będzie mial tylko wymiar duchowy, gdyż nie wiadomo czemu "karuzelnicy" nie dotarli w nasze skromne brynickie progi. Pogoda jednak też się na nas pogniewała, ma być deszczowo oraz burzowo i co za tym idzie ich obecność niewiele by pomogła.
Nie ulegajmy jednak przygnębieniu i po odpustowym obiedzie z "nudelzupą", kluskami , roladą i czerwoną kapustą zasiądźmy do rozmów z gośćmi, rodziną oraz przyjaciółmi, aby w ten sposób rozwiać chmury jakie tego lata wciąż zbierają się nad nami psując raz po raz zabawę na wolnym powietrzu.

tekst - Krzysztof Marsolek

26 lipca 2011 - Wakacje

Wakacje trwają na całego pomimo nie najlepszej pogody. Wakacyjny luz udziela sie także prowadzącym stronę, stąd niewiele nowości na niej ostatnimi czasy. W międzyczasie nasza brynicka strona przeżyła atak hakera i była wyłączona w sobotę oraz niedzielę, jednak udało się wszystko odtworzyć.
Pogoda, która panowała w zeszłym tygodniu przypominała raczej jesienne słoty, a czasem temperaturowo zbliżała się do wczesnej wiosny. Zmiennosć pogody i temperatury przypominała bardziej kwiecień niż lipiec.
Pogoda taka psuje nie tylko najmłodszym, ale wszystkim czas urlopów. Niektórzy o ile pozwalają na to okoliczności "ratują się" ucieczką w cieplejsze miejsca na ziemi. Są to czasem wyjazdy dalsze a czasem bliższe, gdyż wystarczy pojechać kilkaset kilometrów na południe od nas, aby móc się wygrzewać na plażach Adriatyku, Morza Sródziemnego, czy Morza Czarnego, przywożąc z tamtąd wiele wspomnień, jak również zdjęć pokazujących te miejsca.
Zachęcamy w związku z tym podróżujących do podzielenia się z wszystkimi sympatykami strony wsi Brynica swoimi fotowspomnieniami nadsyłając je na adres kontakt@brynica.opole.pl lub po zarejestrowaniu dodając je bezpośrednio do galerii. Dziś prezentujemy parę wakacyjnych zdjęć pokazujących nie tylko plaże, ale i inne ciekawe miejsca oraz ludzi.

tekst - Krzysztof Marsolek

18 lipca 2011 - Archiwalna Gazeta Beczka z przełomu czerwca i lipca 2011

Dzięki uprzejmości Pana Badury można już pobrać 248 numer Beczki z przełomu czerwca i lipca 2011 roku. Zawiera on wiele ciekawostek i historycznych zdjęć dotyczących brynickich okolic i sąsiednich miejscowości. Zachęcamy do zakupu aktualnego numeru wszystkich, którzy mają taką możliwość.

16 lipca 2011 - "Wakacje z Bogiem" - zaproszenie do wspólnych spotkań i rajdu rowerowego do Studzionki

Wakacje to okres wypoczynku, relaksu i zabawy. Wypoczynek ten można jednakpołaczyć z pogłebieniem swojej wiary, a czasem po prostu na spotkanie sie z znajomymi, kolegami i kolezankami. N aprzeciw takiej potrzebie wychodzą ks. Radek Chałupniak (tel. 504 31 66 93) oraz siostry nazaretanki - s. Joela i s. Bogna zapraszajac już jutro w niedzielę na wspólne spotkania oraz wycieczkę rowerową. Szczegóły na załaczonym plakacie.


źródło - Parafia Brynica10 lipca 2011 - Motolotniarz nad Brynicą

Motolotniarz nad Brynicą; może ten sposób podróżowania to alternatywa dla PKS? Takie pytanie zadawało sobie wielu mieszkańców w zeszły czwartek patrząc na powietrzne ewolucje i swobodę w poruszaniu się pilota podwieszonego pod czaszę swojego "statku powietrznego". Swoją drogą jest to jedna z możliwości aktywnego spędzania czasu w naszej okolicy i warto by rozważyć jej dołączenie do programu działalności turystycznej w Brynicy. Rozlegle łąki dookoła miejscowości ułatwiają wzbijanie się i lądowanie.

nadesłane z ulicy Krzywej na brynickiej Wojtyli

10 lipca 2011 - Spotkanie kabaretowe w Agrorelaksie

7 lipca br. na terenie Gospodarstwa AGRORELAKS w Brynicy odbył sie wyjątkowy koncert. Gośćmi Renaty i Konrada Denderów był działający przy GOK w Dobrzeniu Wielkim kabaret KULOCH. Zespół przedstawił program pt. "Wino, kobiety i śpiew". Brynicka premiera zapoczątkowała letnią trasę koncertową zespołu. Kabaretem kieruje - nazywany przez członków zespołu "poetą"- Franciszek Sośnik. Gościnny pobyt w Agrorelaksie był nagrodą dla pana Franciszka. Przypomnijmy, w organizowanym nie dawno przez Stowarzyszenie Odnowy Wsi Brynica rajdzie Szlakiem Rud Żelaza, Franciszek Sośnik otrzymał tytuł "Rudego mistera 2011". Raz jeszcze gratulujemy i dziękujemy zarówno gospodarzom, jak i artystom za bardzo miły wieczór.


W imieniu publicznosci Krystian Czech


7 lipca 2011 - Apel o pomoc rodziny Niemczyk pochodzącej z Brynicy

Nazywam się Oliver-Mark Niemczyk, urodziłem się 25.01.2005 w 32 tyg. ciąży. Jestem wcześniakiem, swoim przyjściem na świat zaskoczyłem wszystkich a szczególnie Rodziców, spodziewali sie mnie dopiero w marcu. Ze względu na moje wcześniactwo choruję na Mózgowe Porażenie Dziecięce-Diplegia Spastica. Od urodzenia jestem objęty opieką neurologa, ortopedy, okulisty. Jestem również rehabilitowany metodą NDT Bobath, uczęszczam także na ergoterapię i do logopedy. Obecnie mam 6 lat, moi rodzice pragną bym stał się samodzielny i mógł biegać razem z rówieśnikami. Jest to możliwe dzięki operacji Selective Dorsal Rhizotomy wykonywanej w USA. Koszt takiego zabiegu to ok. 52 000 dolarów. Jest to kwota przekraczająca nasze możliwosci finansowe. Mój tatuś pracuje sam, a moja mamusia opiekuje sie mną i moją młodszą siostrą. Dlatego zwracamy się z ogromną prośbą do ludzi dobrej woli, aby każdy ,na miarę swoich możliwości pomógł nam sfinansować operację. Liczy się każda złotówka, każdy grosz. Prosimy z całego serca o Pomoc i zrozumienie.

Wasza pomoc może sprawić, że Oliver w przyszłosci będzie miał łatwiejsze życie a przedewszystkim będzie mógł zupełnie samodzielnie funkcjonować.
Wiemy, że nie każdy dysponuje wolnymi środkami finansowymi i dużą pomocą jest także rozpowszechnianie tego apelu.

Dlatego prosimy także o przyłączenie się do akcji rozpowszechniania naszej prośby i strony na temat Oliviera http://www.helpolivermark.com/1,000000221844,8,1 .

Oliver-Mark z Rodzicami

Wszelkie ewentualne wplaty proszę kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa, NIP 118-14-28-385, KRS 0000037904
Bank PeKaO S.A I O/Warszawa Numer Konta :61 1060 0076 0000 3310 0018 2660

tytułem: 13173 Niemczyk Oliver-Mark- darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Spenden aus Deutschland oder andere Länder
Adresse der Stiftung:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" 01-685 Warszawa, ul. Łomiańska 5 NIP: 118-14-28-385, KRS: 0000037904 tel: +48 22 833 88 88, fax: +48 22 448 71 77

Empfänger : Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Bank PeKaO S.A I O
Konto nr: 61 1060 0076 0000 3310 0018 2660
Swift (BIC) PKOPPLPW
IBAN: PL 31 1240 1037 1978 0010 1651 3186

Verwendungszweck: 13173 Niemczyk Oliver-Mark- darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Z góry dziękujemy za wszelką okazaną Pomoc
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Olivier jest synem Ewalda Niemczyka mieszkającego kiedyś na ulicy 1-Maja w Brynicy, który obecnie mieszka z rodziną w Niemczech.

7 lipca 2011 - Zaproszenie na niedzielny spływ kajakowy

W związku z przygotowywanym wyjazdem na spływ kajakowy do Kolanowic informuję, że zbiórka uczestników i wyjazd będzie miał miejsce ze skrzyżowania ulic Ks. Klimasa i Powstańców Ślaskich (reklama Berpol) - godzina 14:00. Planujemy jechać rowerami. Można dojechać również innym środkiem transportu. Przypominam, że poza spływem planowany jest turniej piłki siatkowej oraz rekreacyjne gry i zabawy (zadbać trzeba o własciwy strój). UWAGA! Proszę nie zapomnieć zabrać ze sobą przede wszystkim dobrego humoru. Początek pikniku godzina 15:00 - boisko sportowe w Kolanowicach.
Zaproszenie adresowane jest do wszystkich mieszkanców Brynicy. Współorganizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Odnowy Wsi Brynica. Osoby zainteresowane proszę o kontakt telefoniczny 889 688 243, lub imailowy lodzk@interia.pl, w celu ustalenia ilości osób oraz spraw organizacyjnych.


Krystian Czech

4 lipca 2011 - Życzenia wakacyjne

Z okazji zakończenia roku szkolnego 2010/2011 oraz rozpoczęcia wakacji składamy serdecznie podziękowania wszystkim mieszkańcom Brynicy, rodzicom uczniów oraz wszystkim innym osobom, które w ciągu całego roku szkolnego w jakikolwiek sposób przyczynili się swoją pracą na rzecz szkoły, pomagali i wspierali nas w naszych działaniach.
Pragniemy również życzyć Wam Wszystkim – mieszkańcom Brynicy, rodzicom i uczniom, wspaniałych i bezpiecznych WAKACJI!!!


Dyrektor
oraz
Grono Pedagogiczne
PSP w Brynicy


p.s. Życzenia nadesłano do publikacji w dniu zakończenia roku szkolnego, ale zawieruszyły się w ogromie materiałów publikowanych w tym czasie. Krzysztof Marsolek-administartor strony

3 lipca 2011 - Niedzielny festyn - pogoda iście nie lipcowa

Dziś od rana w Brynicy odbywała się podwójna impreza plenerowa. Od rana można było obserwować zawody jeździeckie, a później wziąć udział w festynie z serii "Na farskim ogrodzie". Ta druga impreza została w tym roku przeniesiona na ulicę Łubniańską.
Dzisiejsza pogoda mocno popsuła szyki organizatorom, gdyż od rana padał intensywny deszcz, a dodatkowo temperatura była iście jesienna nie przekraczając 12 stopni celsjusza. Spowodowało to mocne ograniczenie ilości zawodnikow biorących udział w zawodach jeździeckich, jak również zmniejszylo znacznie liczbę mieszkańców Brynicy przybyłych na teren Klubu Jeździeckiego Jumping Team, który był gospodarzem.
Dopiero po południu nastapiło przejaśnienie, jak również impreza przeniosła sie do nowo wybudowanej hali jeździeckiej, która jak sie okazuje jest świetnym miejscem do urządzania imprez i spotkań za względu na swoje rozmiary oraz uniezależnienie sie od panujących warunków pogodowych. Dzięki temu na spotkanie przybywało coraz wiecej Bryniczan, aby poźniej wziać udzial w zabawie tanecznej.
w galerii pod adresem http://brynica.opole.pl/galerie2/thumbnails.php?album=236 można zobaczyć zdjęcia z części festynowej. Jeśli dotrą do nas zdjęcia z zawodów jeździeckich i zabawy zostaną opublikowane.

tekst i zdjęcia- Krzysztof Marsolek

1 lipca 2011 - Zaproszenia na niedzielę

Już w najbliższa niedzielę na terenie Klubu Jeździeckiego Jumping Team w Brynicy przy ulicy Łubniańskiej odbędą sie dwie współorganizowane imprezy. Już od godziny 9.00 wszyscy będą mogli zobaczyć uczestników Regionalnych Zawodach Konnych w Skokach Przez Przeszkody, a równolegle tuż po południu spotkać się na wspólnej corocznej imprezie "Spotkanie na Farskim Ogrodzie", które odbędzie tym razem na terenie klubu jeździeckiego.
Wszyscy mamy nadzieję, że pogoda nie pokrzyżuje planów organizatorów i wszyscy będziemy mogli się dobrze bawić na wspólnym spotkaniu jednocześnie podziwiając mistrzostwo jeźdźców.
Na zdjećiach widać radość jednego ze zwycieżców zawodów organizowanych na terenie klubu w 2009 roku, a na drugim wspolną biesiadę na ogrodzie za plebanią w lipcu 2010.


Organizatorzy Wszystkich Serdecznie Zapraszają!

1 lipca 2011 - Zaproszenia na spływ kajakowy w Kolanowicach

10 lipca o godzinie 15:00 na boisku w Kolanowicach odbędzie sie rodzinny spływ kajakowy. Impreza współorganizowana jest przez działające na terenie gminy organizacje pozarządowe. Stowarzyszenie Odnowy Wsi Brynica serdecznie zaprasza przede wszystkim wszystkich członków, ale także zainteresowanych imprezą Bryniczan. W programie poza spływem kajakowym konkurencje sportowe (siatkówka) i inne zabawy ruchowe oraz poczęstunek. Zgłoszenia udziału pod telefonem 889 688 243, lodzk@interia.pl, lub bezpośrednio w dziale promocji u pana Krzysztofa Marsolka poprzez stronę www.brynica.opole.pl .

Krystian Czech

na zdjęciu spływ Bryniczanką w lutym 2010 r.

1 lipca 2011 - Zaproszenia na spotkanie

29 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim w Opolu odbyło się szkolenie oraganizowane w ramach programu odnowy wsi. Tematem szkolenia było "Wykorzystanie walorów wsi do tworzenia oferty turystycznej, promocji sołectwa, budowanie marki turystyki wiejskiej". Na szkoleniu Brynicę reprezezentowali członkowie stowarzyszenia Odnowy Wsi Brynica pani Zofia Pilarczyk - przedstawiciel zespołu d/s projektów oraz Krystian Czech - lider programu odnowy. W celu przybliżenia naszym mieszkańcom omawianych na szkoleniu tematów zapraszam na spotkanie, które odbędzie sie 4 lipca w Gospodarstwie Agroturystycznym AGRORELAKS w Brynicy o godzinie 19:00

Krystian Czech

1 lipca 2011 - Archiwalna Gazeta Beczka z czerwca 2011

Dzięki uprzejmości Pana Badury można już pobrać 247 numer Beczki z czerwca 2011 roku. Zawiera on wiele ciekawostek i historycznych zdjęć dotyczących brynickich okolic i sąsiednich miejscowości. Zachęcamy do zakupu aktualnego numeru wszystkich, którzy mają taką możliwość.

Strona główna | O Brynicy | W Brynicy | Stowarzyszenie | Brynica - opis | Organizacje | Biznes | Strona Parafii | Galeria Parafialna | PSP Brynica | LZS Brynica | Strona Gminy | Gmina Łubniany na Facebbook'u | Wieści Opolskie | Strona o gminie | Grupa Lokalna | O historii regionu | Arch. "Beczka" | Echo Gmin Opol. | NTO | BERPOL | HUBERTUS | "Brynicki Domek" | Ciekawe strony | Brynica - film | Archiwum | Napisz do Sołtysa | Kontakt | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego