Brynica - Oficjalna Strona Wsi


Idź do treści

Menu główne:


2011_01

Archiwum > 2011

1 lytego 2011 - Bryniccy uczniowie pokazali, że są jednymi z najlepszych

Niemałe sukcesy naszych uczniów: artystyczne i sportowe! Na szczeblu gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Sukcesy zespołowe i indywidualne, małych i dużych uczniów.


źródło - PSP Brynica

29 stycznia 2011 - Gala Opolskiego Związku Jeździeckiego w Berpolu

Dziś w Zespole Rekreacyjno-Restauracyjnym "Berpol" odbyła sie impreza dużej rangi. Było to coroczna gala i podsumowanie roku 2010 przez Opolski Związek Jeździecki. Podczas niego wręczono wyróżnienia oraz nagrody w wielu kategoriach osobom a także klubom jeżdzieckim za szczególne osiągniecia w zeszłym roku.
Głównymi organizatorami byli Jumping Team Sebastiana Gruszki oraz Gospodarstwo Agroturystyczne "Agrorelaks" Renaty i Konrada Denderów.
Wśród wyróżnionych znalazł się także Prezes Stowarzyszenia Odnowy Wsi Brynica Krystian Czech, za wkład w rozwój i propagowanie jeździectwa.

Po gali rozpocząl się "Bal Koniarzy" na który przybyło wielu innych miłośników koni oraz sympatyków tej dyscypliny sportu oraz sposobu na realizację swojego hobby.

tekst i zdjęcia - Krzysztof Marsolek

28 stycznia 2011 - Podziękowania

Dyrekcje i Rady Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej oraz Publicznego Przedszkola w Brynicy najserdeczniej dziękują Panu Mieczysławowi Tyniorowi, właścicielowi Restauracji "BERPOL", za okazaną pomoc przy organizacji zabawy karnawałowej, wydatną współpracę oraz okazane serce.

28 stycznia 2011 - "Portret Mówiony" pierwsza odsłona

Wczoraj na sali OSP odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu "Portret mówiony". Jako gosci zaproszono Bernarda Matrosa oraz Krzysztofa Marsolka. Zaprezentowali oni swoje sylwetki, zainteresowania i ciekawostki z ich zycia oraz działalności.
Spotkanie było bardzo interesujące i pomimo prawie 2 gdozin nikomu się nie znudziło. Szcególne zainteresowanie wśród słuchaczy wzbudziły prezentacje materiałow historycznych związanych z Brynicą, których gromadzenie jest pasją Pana Bernarda.
Spotkanie poprowadzili Aneta Sowa i Krystian Czech, na gitarze towarzyszył uczestnikom Fabian Krupa. Podobne imprezy organizowane będą w najbiższym czasie na terenie całej gminy Łubniany Celem spotkań jest bliższe poznanie mieszkańców oraz wydanie w przyszłości publikacji na ich temat.


zdjęcia - Marek Ciernia


28 stycznia 2011 - Bal karnawałowy w brynickiej szkole

W dn. 26 stycznia uczniowie spędzili miłe chwile na balu karnawałowym przy świetnej muzyce i ciekawych zabawach zaproponowanych przez prowadzącego. Dobre humory dopisywały, choć jak zwykle było zbyt krótko.


źródło - PSP Brynica

26 stycznia 2011 - Spotkanie z dusicielami

Dziś w szkole niezwykła lekcja - bliższe spotkanie z dusicielami. Można było poznać ich tryb życia, dowiedzieć się wiele o naturalnym środowisku, w którym przebywają . Prowadząca spotkanie pani zna każdego węża od urodzenia i nadała każdemu imię. Przekonała nas, że węże nie są zimne, ani oślizłe. Każdy odważny mógł to sprawdzić, głaszcząc prezentowane sympatyczne "maskotki". Wrażenia były nadzwyczajne.źródło - PSP Brynica


p.s. Na zdjęciu przedszkolaki zmierzajace do szkoły na "spotkanie z dusicielami".

26 stycznia 2011 - Ogłoszenia - zaproszenia

Jak co roku, by tradycji stało sie zadośc w Brynicy odbędzie się "Wodzenie niedźwiedzia". Jest ono planowane w dwóch etapach: 19 lutego br. oraz 5 marca br. Szczegółowy program z wykazem ulic juz wkrótce zostanie opublikowany.

Na zakończenie 5 marca (sobota) odbędzie się również zabawa niedźwiedziowa w sali u Państwa Cebula, a dochód z zabawy przekazany zostanie na leczenie chorej Karoliny z Brynicy.

3 marca br.(tłusty czwartek) odbędzie sie w sali OSP babski comber. Więcej szczegółów w najbliższym czasie lub w odpowiedzi na zapytania, które można kierować pod adresem kornelia69.patrzek@wp.pl .


Serdecznie Zapraszamy!


Sołtys wsi Brynica - Kornelia Patrzek

23 stycznia 2011 - POMOC KAROLINIE

Nasza parafianka Karolina Górecka ma dziś rok i 8 miesięcy. Urodziła się jako wcześniak i potrzebuje kilkuletniej rehabilitacji, której udziela jej Stowarzyszenie Rehabilitacji Neurologicznej i Funkcjonalnej w Opolu. Można jej pomóc przekazują 1 % podatku na to Stowarzyszenie.
Jak przekazać 1% podatku Opolskiemu Stowarzyszeniu Rehabilitacji Neurologicznej i Funkcjonalnej ?
W roku 2010 tak jak i w roku ubiegłym przekazanie 1% jest wyjątkowo łatwe. Wypełniając formularz PIT należy w odpowiednim punkcie wpisać nazwę Stowarzyszenie "Opolskie Stowarzyszenie rehabilitacji neurologicznej i funkcjonalnej" i numer KRS 0000273196 oraz jej imię i nazwisko: Karolina Górecka. Resztą formalności zajmie się Urząd Skarbowy.

KRS: 0000273196
NIP: 7542893179
REGON: 160117005
KONTO:
INVEST BANK S.A. O/Opole
34168012350000300014612426

Także informacje na ten temat można uzyskać na stronie internetowej parafii.
parafia.brynica.opole.pl

źródło - Parafia p.w. św. Szczepana w Brynicy

23 stycznia 2011 - 50 rocznica ślubu Marii i Teodora Denderów

Dziś obchodzili 50 rocznicę ślubu Maria i Teodor Dendera. Jubilaci dzień ten rozpoczęli od uroczystej mszy świętej, która była za razem niedzielna sumą. Jak wiemy Pan Teodor od wielu lat co niedziela pełni funkcję zbierającego ofiarę, co przy jego wieku (77 l.) nie jest łatwym jednak nigdy nie było dla niego cieżarem za co mu jesteśmy jako parafianie wdzieczni.
Gratulujemy jubilatom tak zaszczytnej rocznicy, życzymy zdrowia i śpiewamy Sto Lat !
zdjęcia - Bernard Matros, tekst - Krzysztof Marsolek


21 stycznia 2011 - Dzień Babci i Dziadka w szkole

Dziś, 21 stycznia tradycyjne spotkanie pokoleń. Do szkoły przybyli odświętni goście : ukochane BABCIE i ukochani DZIADKOWIE. Wnuczęta bardzo starały się umilić ten dzień swoim bliskim wierszykiem, piosenką, laurką, prezencikiem, poczęstunkiem, specjalnym tortem, miłymi słowami, wzorowym zachowaniem. Rzeczywiście było niezwykle i serdecznie.


źródło - Publiczna Szkoła Podstawowa w Brynicy

21 stycznia 2011 - Sukcesy sporowe uczniów z Brynicy

W zawodach dla uczniów z terenu gminy Łubniany uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Brynicy jak zwykle nieźle się spisali. Gratulujemy!


źródło - PSP w Brynicy21 stycznia 2011 - Zaproszenie na I spotkanie z róznymi ludźmi w cyklu "Portret mówiony"


20 stycznia 2011 - Zaproszenie na koncert

Koncert Łubniańskiego Studia Instrumentalnego - pod kierunkiem Artura Kansy-Budzicz, Gabrieli Dworakowskiej, Jerzego Czecha odbędzie się 22 stycznia 2011r., godz.16:00, sala Łubniańskiego Ośrodka Działalności Kulturalnej.

źródło Łubniański Ośrodek Działalnosci Kulturalnej

16 stycznia 2011 - Śniadanie Mistrzyń w Berpolu

Dziś w Berpolu gościły piłkarki ręczne z I ligowego zespołu START z Elbląga. Rozgrywały one po południu mecz z drużyną TOR Dobrzeń Wielki o Puchar Polski. Jest to drużyna ekstraklasy walcząca o miejsca na podium a nawet mistrzostwo Polski.
Po przespanej nocy i wspólnym śniadaniu dziewczyny wraz z trenerami wyruszyły do Dobrzenia, gdzie po wyrównanym na początku meczu osiągnęły przewagę i wygrały 38:20 .
Należy pogratulować zarówno zwyciężczyniom, jak i zawodniczkom z Dobrzenia, które jako zespół II ligi pokazały dobrą grę.
Dziewczyny będą też mile wspominać bardzo ciepłe przyjęcie, jakie im przygotowano w Berpolu.

tekst i zdjęcia - Krzysztof Marsolek


15 stycznia 2011 - zaproszenie z sąsiedniego Grabczoka


15 stycznia 2011 - Bryniccy uczniowie w gronie najlepszych

Uczniowie szkoły podstawowej w Brynicy pokazali kolejny raz, że są w gronie najlepszych. Gratulujemy im i zachęcamy ich oraz pozostałych do wytrwałej pracy i zdobywania kolejnych nagród.

źródło - PSP Brynica

15 stycznia 2011 - Łubniański Ośrodek Działalności Kulturalnej zaprasza


10 stycznia 2011 - Gminny Konkurs Szopek "Łubniańska Betlejka"

Bryniccy uczniowie wykonali wiele pięknych szopek i wystawili je na konkurs. Odnieśli sukces!

I miejsce:
klasa szósta,

II miejsce:
Milena Krzyścin z klasy drugiej,

III miejsce:
klasa trzecia,
Milena Krzyścin z klasy drugiej,
Dominik Dajewski z klasy piątej,
Kółko Miłośników Literatury i Sztuki,

Wyróżnienia:
klasa III,
Daniel Hadryś z klasy drugiej,
klasa piąta.

Szopki wykonane przez uczniów z całej gminy można oglądać w bibliotece w Łubnianach.

Na zdjęciach niektóre dyplomy i wspaniałe, nowoczesne interaktywne książki - nagrody.

źródło - PSP Brynica

10 stycznia 2011 - Informacja

Z żalem musimy donieść, iż ten rok zaczął sie dla wielu rodzin w Brynicy bardzo przykro. Jak pisaliśmy niedawno 1 stycznia zmarł Pan Jan Lubda (l.79). Już po tygodniu (8 stycznia) dowiedzieliśmy się, iż zmarła Pani Gertruda Klimas (ur. 18.12.1937 r.) a dziś Pani Maria Siekierka (ur. 24.01.1929 r.).
Pogrzeb Pani Klimas odbędzie się w piątek 14 stycznia o godzinie 11.00. Modlitwa różańcowa w jej intencji w środę 12 stycznia o godzinie 16.00.
Pogrzeb Pani Siekierki odbędzie się w sobotę 16 stycznia o godzinie 9.30. Modlitwa różańcowa w jej intencji w czwartek 13 stycznia o godzinie 17.00.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie .....

8 stycznia 2011 - Zabawa karnawałowa w Berpolu

W sobotni wieczór w restauracji Berpol Bryniczanie i nie tylko wzięli licznie udział w zabawie karnawałowałowej zorganizowanej wspólnie przez szkołę podstawową oraz przedszkole. Jak zawsze była ona bardzo udana a uczestnicy pokazali jak się bawi Bry-ni-ca!
Fotoreportarz z zabawy jest dostępny pod adresem
http://www.brynica.opole.pl/galerie2/thumbnails.php?album=203 .


zdjęcia - Krzysztof Marsolek, Marek Ciernia oraz Ola Łozińska

7 stycznia 2011 - Szkoła w Brynicy znów na podium

Dnia 05 stycznia 2011 w PSP w Brynicy odbył się gminny etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego. Brynicką szkołę reprezentowali dwaj uczniowie Adrian Pogrzeba i Kamil Brzeźniak z klasy VI. Obydwaj uczniowie wykazali się bardzo wysokim poziomem wiedzy, zarówno o języku jak i o geografii Niemiec. Adrian Pogrzeba zajął drugie miejsce kwalifikując się tak jak w poprzednim roku do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w Opolu.

Na zdjęciu laureat Adrian Pogrzeba ze swoją nauczycielką języka niemieckiego - Moniką Stańską.źródło - PSP Brynica

6 stycznia 2011 - Koncert kolęd w wykonaniu Zespołu "Kupskie Echo"

Dziś po południu w Kościele Parafialnym św. Szczepana w Brynicy mogliśmy cieszyć się radością bożonarodzeniowych kolęd dzięki Zespołowi "Kupskie Echo" z Kup, którym dyrygował Przemysław Ślusarczyk.
Napełnił on świątynie radosnym śpiewem, któremu przysłuchiwało się wielu Bryniczan, którzy mimo okropnej pogody zdołali dotrzeć do kościoła.
Zdjęcia z tego wydarzenia można zobaczyć w naszej galerii pod adresem
http://www.brynica.opole.pl/galerie2/thumbnails.php?album=202 .tekst i zdjęcia - Krzysztof Marsolek

Więcej na temat zespołu oraz pracy artystycznej Państwa Ślusarczyków na ich stronie www.slusarczyk.eu

6 stycznia 2011 - Trzej Królowie zawitali na Gróbek

Dziś po południu na Gróbku można było zobaczyć dość oryginalny orszak. Byli to Trzej Królowie, Maryja z dzieciątkiem, Aniołek i Pasterz. Odśpiewali oni kolędy, wypili coś na rozgrzanie z gospodarzami i ruszyli dalej w swą drogę.
Śpiewali kolędy bardzo ładnie, szczególnie aniołek, co wskazywałoby iż przybyli z samych niebios. dziękujemy kolędnikom za przybycie i zapraszamy znów za rok.


tekst i zdjęcia - Krzysztof Marsolek

6 stycznia 2011 - dzis 3 Króli, zapraszamy na popołudniowy koncert kolęd

Do Brynicy przybyli dziś Trzej Królowie. Mogliśmy ich przywitać na porannych mszach, które po prawie 50 latach stały sie znów światecznymi.
Powitały ich na pewno dzieci tłumnie gromadzące sie przy szopce po mszach.
Tradycja Objawienia Pańskiego, czyli 3 Króli, silnie wpisuje się w ryt chrześcijaństwa oraz w tradycje religijne naszych przodków.
Warto więc wykorzystac ten wolny świąteczny dzień i udać się po południu o godzinie 15.00 na koncert kolęd bożonarodzeniowych.


Serdecznie Zapraszamy!tekst i zdjęcia - Krzysztof Marsolek

6 stycznia 2011 - muzyczne zaproszenie dla dzieci

Łubniański Ośrodek Działalności Kulturalnej zaprasza na spotkanie organizacyjne w sprawie projektu „MAMA – Muzyczna Akademia Młodego Artysty”, adresowanego do dzieci w wieku 3-7(8) lat.
Spotkanie odbędzie się 10 stycznia 2011 (poniedziałek) w sali konferencyjnej Gminnej Biblioteki Publicznej w Łubnianach (nowy budynek obok starego GOK) o godzinie 17:00
Podczas spotkania zaprezentowana zostanie praktyczna część projektu. Na wybranych przykładach zaprezentujemy sposoby prowadzenia zajęć. Omówimy cele i metody pracy.
Szczegóły – informacja o projekcie na stronie
www.lodzk.opole.pl


źródło - Łubniański Ośrodek Działalnosci Kulturalnej

5 stycznia 2011 - numer gazety Beczka z połowy grudnia zeszłego roku

Dzięki uprzejmości Pana Badury można już pobrać archiwalny 239 numer Beczki z połowy grudnia 2010 r. Zawiera on wiele ciekawostek i historycznych zdjęć dotyczących brynickich okolic i sąsiednich miejscowości. Zachęcamy do zakupu aktualnego numeru wszystkich, którzy mają taką możliwość.

4 stycznia 2011 - zaległy numer gazety Beczka z końca listopada zeszlego roku

Dzięki uprzejmości Pana Badury można już pobrać archiwalny 238 numer Beczki z końca listopada 2010 r. Zawiera on wiele ciekawostek i historycznych zdjęć dotyczących brynickich okolic i sąsiednich miejscowości. Zachęcamy do zakupu aktualnego numeru wszystkich, którzy mają taką możliwość.

3 stycznia 2011 - informacja

W noworoczną sobotę zmarł Bryniczanin - Pan Jan Lubda. Jak pisaliśmy na stronie 17 grudnia obchodził swoje 79 urodziny. Modlitwa różańcowa w jego intencji zostanie odprawiona we wtorek o godzinie 16.00. Pogrzeb odbędzie się w srodę 5 stycznia o godzinie 11.00 w kościele Parafialnym św. Szczepana w Brynicy.
Warto przypomnieć, iż Pan Lubda za życia był aktywnym działaczem sportowym, członkiem zarządu LZS Brynica oraz prezesem Związku Pszczelarskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

Drodzy Goście!

Życzymy Wam wszystkiego co najlepsze, zdrowia i pomyślnosci w nowym 2011 roku.


Liebe G
äste!

Wir wünschen Ihnen ein glückliches, neues - mit viel Erfolg und Gesundheit - Jahr 2011.


Dear Visitors

We wish You Happy New Year 2011, all the best and Health.

Strona główna | O Brynicy | W Brynicy | Stowarzyszenie | Brynica - opis | Organizacje | Biznes | Strona Parafii | Galeria Parafialna | PSP Brynica | LZS Brynica | Strona Gminy | Gmina Łubniany na Facebbook'u | Wieści Opolskie | Strona o gminie | Grupa Lokalna | O historii regionu | Arch. "Beczka" | Echo Gmin Opol. | NTO | BERPOL | HUBERTUS | "Brynicki Domek" | Ciekawe strony | Brynica - film | Archiwum | Napisz do Sołtysa | Kontakt | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego