Brynica - Oficjalna Strona Wsi


Idź do treści

Menu główne:


2011_04

Archiwum > 2011

30 kwietnia 2011 - Zaproszenie do Studzionki na najbliższy weekend

Dzis dotarło zaproszenie z dokladną godziną niedzielnego Nabożeństwa majowego w Studzionce. Zapraszamy mieszkańców Brynicy i wszystkich mogących się tam uda do licznego przybycia.

nadesłała Pani Hani Patrzek

Już w najblizszy wtorek 3 maja X Festiwal Pieśni Maryjnej Studzionka 2011 na który serdecznie zapraszamy. Szczegóły na stronie www.festiwalstudzionka.pl .


foto: Mirosław Małecki - http://ikcelam.fotogalerie.pl/

29 kwietnia 2011 - Weekendowe zaproszenia

Nasi sąsiedzi, ale i parafianie z Grabczoka zapraszają za tydzień na majówkę do Mańczoka oraz na piknik w Grabczoku. Możemy też już w ten weekend udać się do studzionki na nabożeństwo majowe, które będzie odprawiane w języku niemieckim.
Majowe spotkania Maryjne można połączyć z ciekawą wycieczką rowerową po okolicznych lasach i sanktuariach, ale można także w najbliższy weekend wziąć udział w obchodach XVII Święta Gminy Łubniany wybierając z programu imprezy coś dla siebie.


tekst Krzysztof Marsolek, zdjęcia Krzysztof Marsolek, Bernard Matros
Na zdjęciu po lewej kapliczka w Mańczoku a po prawej leśna kapliczka z cudownym źródełkiem w Studzionce

27 kwietnia 2011 - W najbliższą niedzielę beatyfikacja Jana Pawła II

"Santo Subito!" brzmiało jeszcze niedawno na Placu Świętego Piotra w Rzymie, a za niecały tydzień katolicy na całym świecie będą świadkami początku drogi ku temu. Już dziś wielu wiernych przybywa do Stolicy Piotrowej aby w najbliższą niedzielę dać świadectwo wiary poprzez osobiste uczestnictwo w uroczystościach beatyfikacji Jana Pawła II .
Ci, którym nie było dane uczestniczyć osobiście mogą przeżyć to samo za pośrednictwem telewizji podczas niedzielnej transmisji uroczystości o godzinie 10.00 . Przez cały tydzień poprzedzający to wydarzenie wierni mogą uczestniczyć w wielu spotkaniach duchowych organizowanych zarówno na terenie parafii, jak i dekanatu, czy diecezji. Pozwoli to im przygotować się lepiej do kulminacyjnego wydarzenia, którym jest niedzielna msza.
Przygotowania do tej uroczystości: W Sobotę na Górze św. Anny modlitewne czuwanie od godz. 17.00, natomiast w Niedzielę o godz. 16.00 dziękczynienie za beatyfikację w Opolskiej Katedrze. Dziękczynienie w brynickiej parafii w czwartek 5 maja. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału.


tekst - Krzysztof Marsolek, źródło - strona parafii www.parafia.brynica.opole.pl

27 kwietnia 2011 - Już w sobotę rozpoczęcie XVII Święta Gminy Łubniany

Już w sobotę rozpoczną się obchody XVII Święta Gminy Łubniany. Na tą okazję Łubniański Ośrodek Działalności Kulturalnej przygotował bardzo ciekawy program łaczący w sobie zabawy muzyczno-taneczne , jak i wiele atrakcji dla całych rodzin.
Rozpoczęcie już w sobotę 30 kwietnia o 19.00 w Łubnianach zabawą taneczną. Szczegóły na plakatach i stronie łubniańskiego Ośrodka Działalności Kulturalnej www.lodzk.opole.pl .


źródło - ŁODzK

24 kwietnia 2011 - Rezurekcja

"I ujrzały niewiasty grób pusty..." czytamy w ewangelii. Na znak tego dzisiejszego poranka w brynickim kościele parafialnym uczestniczyliśmy w mszy rezurekcyjnej. Tradycyjnie na czele znajdował się zastęp strażaków OSP Brynica niosący symbole Chrystusa zmartwychwstałego oraz światło pochodni symbolizujące życie i zmartwychwstanie. Za nimi podążały sztandary z grupami liturgicznymi, mężczyźni, baldachim, orkiestra i kobiety. Przy brzmieniu dzwonów, śpiewie wiernych i pięknie przygrywajacej orkiestrze dętej procesja okrążyła trzykrotnie świątynię a następnie przy drzwięku organów wkroczyla do środka. Rozpoczęło to radosną mszę rezurekcyjną. Wierni swym śpiewem oznajmili zmartwychwstanie pańskie.
Radujmy się i weselmy, bo zmartwychwstał Pan Nasz. Alleluja!

tekst i zdjęcia - Krzysztof Marsolek

zdjęcia z rezurekcji można zobaczyc w galerii pod adresem http://www.brynica.opole.pl/galerie2/thumbnails.php?album=217

23 kwietnia 2011 - Wielka Sobota, świeciliśmy pokarmy.

Dziś Wielka Sobota podczas której tradycyjnie świecimy pokarmy. Wierni przynoszą je do kościoła w pięknie przygotowanych koszyczkach. Najważniejszą ich zawartość stanowią chleb - którego ma nam nie zabraknąć, jajko jako symbol odradzającego się życia oraz sól, która ma nas chronić od zepsucia. O tych pokarmach wspomniał ksiądz Proboszcz Krzysztóf Mróz, nawiązujac do tej symboliki.


tekst i zdjecia - Krzysztof Marsolek

23 kwietnia 2011 - Gazeta Beczka z początku kwietnia 2011

Dzięki uprzejmości Pana Badury można już pobrać 244 numer Beczki z poczatku kwietnia 2011 roku. Zawiera on wiele ciekawostek i historycznych zdjęć dotyczących brynickich okolic i sąsiednich miejscowości. Zachęcamy do zakupu aktualnego numeru wszystkich, którzy mają taką możliwość.

22 kwietnia 2011 - W kościele trwa całonocna adoracja

W kościele trwa całodobowa adoracja przy Bożym Grobie. Do świątyni przybywają parafianie z Brynicy, Surowiny i Grabczoka aby wspólnie się modlić. Tradycyjnie wartę sprawują ministranci oraz druhowie strażaccy z OSP Brynica. Jest to poświecenie, którego się chętnie podejmują i co godzinę przybywają nowi strażnicy Bożego Grobu, czyniąc tak cała dobę. Podobnie czynią ministranci klęczący przez godzinę przy Jezusie złożonym do grobu.
Dokładny porządek adoracji na piątek i sobotę z podziałem na różne rejony można zobaczyć na stronie internetowej parafii pod adresem http://parafia.brynica.opole.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=1&Itemid=6 , jednak każdy, kto nie moze przybyć o wyznaczonej godzinie może tego dokonać o dowolnej innej.
Adoracja Przenajświętszego Sakramentu w ciszy nocy jest głębokim przeżyciem duchowym i łaska, do ktorej zachęcamy wszystkich parafian z Brynicy, Surowiny i Grabczoka.

tekst i zdjęcia - Krzysztof Marsolek


22 kwietnia 2011 - Życzenia Wielkanocne


Niech radość Wielkanocy
napełni nasze serca nadzieją i obfitością łask
od Chrystusa Zmartwychwstałego.
Z serdecznymi życzeniami:

Krzysztof Marsolek
twórca i administrator strony


22 kwietnia 2011 - Życzenia Wielkanocne dla mieszkańców Brynicy


Zdrowych, radosnych i błogosławionych
świąt Zmartwychwstania Pańskiego
przeżytych w gronie najbliższych
wszystkim mieszkańcom wsi Brynica oraz
znajomym życzy:


sołtys Kornelia Patrzek

21 kwietnia 2011 - Wielki Czwartek

Dziś Wielki Czwartek rozpoczynający Triduum Paschalne męki i zmartwychwstania Jezusa. Tradycyjnie jest to dzień święta stanu kaplańskiego i służb liturgicznych. Wieczorem na pamiątkę Wieczerzy Pańskiej sprawowana była uroczysta Msza Święta z obrzędem obmywania nóg, który symbolizuje służebny charakter posługi kapłanów wobec wiernych. Jak co roku w obrzędzie tym brała udział grupa starszych mieszkańców Brynicy, którzy symbolizują apostołów. W trakcie obmywania wspomniano także księżach, którzy sprawowali posługę proboszczowską w Brynicy, a spoczywają na cmentarzu. Grupa ministrantów udała się z symbolicznymi zapalonymi zniczami na ich groby, aby wyrazić swoją i wiernych pamięć o nich oraz wdzięczność za lata pracy w parafii. Na zakończenie mszy ksiądz proboszcz podziękował uczestniczącym w liturgii obmycia nóg wręczając im symboliczne pisanki.

tekst i zdjęcia - Krzysztof Marsolek

20 kwietnia 2011 - Bryniccy uczniowie na Wojewódzkim Konkursie Zdobienia Jaj Wielkanocnych

Uczniowie naszej szkoły brali udział w wielkanocnym Wojewódzkim Konkursie Zdobienia Jaj Wielkanocnych "Pisanka 2011". Pracy i przyjemności było wiele. Wszyscy spisali się doskonale, a wielkanocną nagrodę i dyplom laureata zdobył Mateusz Dendera z kl. VI. Wykonane pisanki symbolicznie darują mieszkańcom wsi z najlepszymi wielkanocnymi życzeniami.


źródło - PSP Brynica


Uczestnicząc w konkursie "Pisanka 2011" uczniowie wypatrzyli brynicki projekt kartki świątecznej przedstawiony na konkurs przez młodych przedstawicieli rodziny Koch. Kartki zdobiły salę w MDK., a nasza pięknie się prezentowała.Na temat konkursu można też poczytac na stronie Nowej Trybuny Opolskiej pod adresem
http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=2011343791576 .

20 kwietnia 2011 - Życzenia Świąteczne z Łubniańskiego Ośrodka Działalności Kulturalnej


20 kwietnia 2011 - Życzenia świąteczne nadesłane z Szkoły Podstawowej

Zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, smacznego jajka, mokrego dyngusa, a także odpoczynku w rodzinnym gronie.

Niech każdy z nas wykorzysta ten czas jak najlepiej!


Tego życzą Wam:

Dyrektor, Grono Pedagogiczne,
Pracownicy Obsługi
oraz uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Brynicy

Jeszcze bardziej świątecznie na stronie szkoły www.sp_brynica.wodip.opole.pl19 kwietnia 2011 - Zaproszenie na święto Gminy Łubniany z Łubniańskiego Ośrodka Działalności Kulturalnej


17 kwietnia 2011 - Niedziela Palmowa

Dziś Niedziela Palmowa przypominająca chrześcijanom wydarzenie wjazdu Pana Jezusa do Jerozilimy. Symbolika tego wydarzenia związana jest z palmami, które mieszkańcy kładli na jego drodze witając go. Niedziela ta otwiera też okres Wielkiego Tygodnia i wprowadza nas w przeżycie męki oraz Zmartwychwstania Pańskiego.
Bryniczanie wzięli w tym dniu liczny udział w Mszy Świętej rozpoczętej poświęceniem gałązek palmowych oraz przejściem w pochodzie do świątyni za krzyżem i kapłanem, oddając w ten sposób wygląd wędrówki Jezusa przez Jerozolimę.

tekst i zdjęcia - Krzysztof Marsolek

17 kwietnia 2011 - "Śladami św. Szczepana" - pielgrzymka parafialna do Włoch

Ksiądz Proboszcz Krzysztof Mróz zaprasza parafian z Brynicy, Grabczoka i Surowiny na pielgrzymkę patronalną śladami św. Szczepana do Włoch. Szczególy dotyczącej jej programu oraz kosztów można zobaczyć na stronie parafii pod adresem http://parafia.brynica.opole.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=70:program-wycieczki-do-woch-2011&catid=2 .
Pielgrzymka autokarowa będzie się odbywać od 1-9 pażdziernika 2011. Zainteresowani są proszeni o kontakt z księdzem Proboszczem.


źródło - www.parafia.brynica.opole.pl


Więcej o św. Szczepanie
tutaj .

12 kwietnia 2011 - Dzień Czekolady w brynickiej szkole

Dziś Dzień Czekolady, ulubione święto i małych i dużych. Można poznać właściwości smakołyku, jego wartości odżywcze, a najważniejsze posmakować. Zaraz się nastrój poprawia!

źródło - PSP Brynica


10 kwietnia 2011 - Gala "Animator Roku" już za nami

Dziś po południu w Łubniańskim Ośrodku Działalności Kulturalnej miała miejsce gala z okazji rozdania nagród Animator Roku 2010. Jak pisano wcześniej, wśród nominowanych znalazło się aż 4 reprezentantów Brynicy. Jury konkursu po trudnej debacie wybrało laureatów. Nie znaleźli się wśród nich Bryniczanie, jednak tak liczna ich reprezentacja wśród nominowanych, świadczy o ogromnej ich aktywności na polu społecznym i czyni z Brynicy lidera w tym obszarze działalności na tle gminy. Nominowani otrzymali pamiątkowe dyplomy, które będą przypominać im i Bryniczanom, o tym iż warto nie tylko ograniczać się do wyłącznie prywatnych spraw, ale angażować się w szeroko rozumianą działność społeczną. Szczegóły dotyczące laureatów już wkrótce na stronie Łubniańskiego Ośrodka Działalności Kulturalnej www.lodzk.opole.pl . Na temat spotkania można także przeczytać na stronie Nowej trybuny Opolskiej w artykule redaktora Mariusza Jarzombka pod adresem http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110410/POWIAT01/675249825 .


tekst i zdjęcia - Krzysztof Marsolek


zdjęcia z galii do obejrzenia w galerii pod adresem http://brynica.opole.pl/galerie2/thumbnails.php?album=216

10 kwietnia 2011 - Światowy Dzień Zdrowia w zeszły czwartek w PSP Brynica

W szkole od zawsze promuje się zdrowy styl życia. Dobrą okazją do działań jest Dzień Zdrowia. W tym roku wiodącymi tematami były: profilaktyka antytytoniowa, zdrowe odżywianie, rekreacja. Uczyli się wszyscy od wszystkich przy pomocy wierszy, piosenek, prac plastycznych pod czujnym okiem i z udziałem Pani Pielęgniarki. Nie zabrakło zdrowej przekąski...


tekst i zdjęcia - PSP Brynica

8 kwietnia 2011 - "O ślonskiej godce" z Krystianem Czechem w NTO - rozmawiał MariuszJarzombek

Dziś w Nowej Trybunie Opolskiej ukazał sie wywiad z Krystianem Czechem, Liderem Stowarzyszenia Odnowy Wsi Brynica, ale przede wszystkim Ślązakiem z dziada pradziada. Rozmowa była poświęcona tożsamosci kulturowej i językowej mieszkańców tej ziemi w związku z konkursem "Piykno Godka”, którego kapituły jest członkiem.
W artykule przytoczono kilka słów z ślaskiej gwary, które w natłoku unifikacji i kultury masowej bezpowrotnie giną. Wywiad przeprowadzil redaktor Mariusz Jarzombek.
Całość artykułu pod adresem http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110408/PIYKNOGODKA01/81716304 .

źródło - NTO

8 kwietnia 2011 - W niedzielę rozdanie nagród "Animator Roku". Bryniczanie wśród nominowanych!

Już po jutrze w budynku Łubniańskiego Ośrodka Działaności Kulturalnej odbędzie się coroczna gala związana z wręczeniem statuetek "Animator Roku". 9 marca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łubnianach odbyło się posiedzenie kapituły w sprawie przyznania dorocznych wyróżnień.
Jak pamiętamy w zeszłym roku statuetkę taką otrzymała miejscowość Brynica za postawę społeczną i zdobycie nagrody Piękna Wieś Opolska 2009. W tym roku również mamy w gronie nominowanych aż 3 Bryniczan w kategoriach Kultura i Oświata i Mecenas oraz jedną firmę - Jumping Team w kategorii Sport, turystyka i rekreacja.

Kapituła w składzie: Piotr Cieślik, Dieter Wystub, Krystian Baldy, , Stanisław Dembowski, Antoni Wróbel, Krystian Czech nominowała:


Postawa społeczna:
- Mariusz Szeląg – prezes OSP w Łubnianach, komendant gminny
- Norbert Dreier – nauczyciel
Sport, turystyka i rekreacja:
- LZS Luboszyce
- Klub Jeździecki Jumping Team Brynica
Kultura i oświata:
- Elżbieta Syrytczyk – dyrektor PG im. Jana Pawła II w Biadaczu
- Danuta Sudoł – nauczycielka, PSP w Brynicy
- Justyna Tront - dyrektor PSP w Brynicy
Mecenas:
- UG Łubniany za Bibliotekę
- Proboszcz Ks. Krzysztof Mróz, Parafia p.w. Świętego Szczepana w Brynicy – za renowację obiektów sakralnych
- Stowarzyszenie Nasza Wspólnota – Jełowa, za modernizację centrum
Biznes:
- Państwo Urszula i Konrad Nikodem – rolnicy z Kolanowic
- Pani Marta Jeger – Restauracja LEŚNA w Łubnianach
- Pan Rafał Blaszczyk – Usługi Ogólnobudowlane Rafbud z Łubnian
Promocja gminy:
- Studzionka w Dąbrówce Łubniańskiej
- Chór Cantilene – p.k. Joanny Dudy-Kot
- Po Lednicy Luboszyce, Ks. Łukasz Knieć

Kapituła przyznała jedną Nagrodę Specjalną.


Rozdanie nagród Animatora Roku „ANIME 2011”, odbędzie się w niedzielę 10 kwietnia 2011 roku o godz. 17.00 . Czekamy na to z cichą nadzieją na nagrodę dla Bryniczan.

źródło - Łubniański Ośrodek Działalnosci Kulturalnej

8 kwietnia 2011 - Zaproszenie na 12 kwietnia dla Pań i nie tylko

Dnia 12.04.2010r. o godz. 17.00 odbędzie się w Szkole Podstawowej w Brynicy spotkanie z konsultantką Avon (pokaz makijażu, nowości kosmetyczne, niespodzianki).

Wszystkich zainteresowanych, nie tylko rodziców i nie tylko panie, zapraszamy serdecznie!


8 kwietnia 2011 - Wyróżnienie dla naszych sąsiadów z Kępy

Wczoraj, 7 kwietnia, w Filharmonii Opolskiej Państwo Leokadia i Andrzej Wodniccy z Kępy - "Piekarnia Wodnicki" otrzymali wyróżnienie w Plebiscycie "Opolska Marka 2010", organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Krystian Czech wraz członkami i sympatykami
Stowarzyszenia Odnowy Wsi Brynica

7 kwietnia 2011 - Monika Narowska z Brynicy najlepsza!

7 kwietnia 2011 roku o godz.10.00 w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Łubnianach odbyło się rozstrzygniecie eliminacji gminnych konkursu recytatorskiego w j. niemieckim „Młodzież recytuje poezję” organizowanego przez Łubniański Ośrodek Kultury. W jury zasiedli Helena Buchner, Dieter Wystub i Agnieszka Stasz. Wszyscy uczniowie pięknie zaprezentowali wybrane utwory poezji niemieckiej. Jednak do eliminacji rejonowych zakwalifikowało sie tylko 6 uczniów ze szkół podstawowych oraz 2 osoby z Publicznego Gimnazjum w Biadaczu.

Wyniki Konkursu:
Kategoria: szkoły podstawowe
1. Miejsce – Monika Narowska z PSP w Brynicy
2. Miejsce – Adrian Pogrzeba z PSP w Brynicy
2. Miejsce – Paulina Buchta z PSP w Jełowej
3. Miejsce – Sebastian Segieth z PSP w Jełowej
3. Miejsce – Kamil Kałuża z PSP w Luboszycach
3. Miejsce – Agata Pogrzeba z PSP w Łubnianach

Kategoria: gimnazjum
1. Miejsce – Dominika Fleszar
1. Miejsce – Monika Lebich


W konkursie wzięło udział 12 uczniow z 5 szkół. Szkołę w Brynicy godnie reprezentowała trójka uczniów: Monika Narowska z kl. VI, Adrian Pogrzeba (kl.VI) i Julia Patrzek (kl.IV). Mistrzynią recytacji została Monika Narowska, Adrian Pogrzeba zajął drugie miejsce, a Julia Patrzek czwarte. Monika i Adrian zmierzą się z najlepszymi recytatorami w etapie powiatowym 12 maja w Łubnianach.

źródła - Łubniański Ośrodek Działalności Kulturalnej, Publiczna Szkoła Podstawowa w Brynicy


7 kwietnia 2011 - Burza piaskowa nad Brynicą

Dziś mieszkańcy Brynicy przez całe popołudnie byli świadkami niecodziennego zjawiska. Nad wioską rozpętala się prawdziwa burza piaskowa. Wiatr dosłownie zasypywał budynki drobnym piaskiem z pól przeslaniając momentami całkowicie słońce. Zakończyły to dopiero popołudniowe opady deszczu.
Patrząc na to wszystko można sobie wyobrazić jakie skutki niesie za sobą prawdziwa burza piaskowa nad pustynią, która trwa czasem cały dzień i nie ma deszczu, który by to szybko zakończył.

tekst i zdjęcia - Krzysztof Marsolek

5 kwietnia 2011 - Gazeta Beczka z marca 2011

Dzięki uprzejmości Pana Badury można już pobrać 243 numer Beczki z marca 2011 roku. Zawiera on wiele ciekawostek i historycznych zdjęć dotyczących brynickich okolic i sąsiednich miejscowości. Zachęcamy do zakupu aktualnego numeru wszystkich, którzy mają taką możliwość.

2 kwietnia 2011 - Nie mamy jednak pięcioraczków w Brynicy, a szkoda.

No i nic z pięcioraczków w Brynicy. Był to oczywiście żart Prima Aprillisowy administratora. Na zdjęciu były pięcioraczki urodzone w 2008 roku w Kielcach. Przy okazji pozdrawiamy serdecznie rodziców.
Na marginesie, aby Brynica się rozwijała a nasze placówki oświatowe przetrwały, to przydałyby się takie prawdziwe "niusy" co roku, a przynajmniej raz na dwa. Przepraszam wszystkich, którzy mogli uwierzyć w tą wiadomość i serdecznie ich pozdrawiam.

Krzysztof Marsolek - twórca i administrator strony

1 kwietnia 2011 - Brynickie dachdekry w Nowej Trybunie Opolskiej

W zeszłym tygodniu mogliśmy zobaczyć tradycję dekarską na spotkaniu na sali OSP. Dziś o brynickich dachdekrach pisze Nowa Trybuna Opolska w artykule redaktora Mariusza Jarzombka. Pokazuje on jak ważną tradycją było dekarstwo w Brynicy. Dziś już powoli zapominamy, iż miejscowość słynęła wlaśnie z tego rzemiosła. Stąd mistrzostwo i kunszt dekarski został przeniesiony na cały region i dalej dzięki Bryniczanom, którzy otwierali firmy w odległych miejscach i tam ściągali do pracy swoich sąsiadów.
Do dziś, gdy rozmawia się z kimś zajmującycm się od dawna budownictwem o dekarstwie, od razu kojarzy on Brynicę koło Opola z z tym właśnie fachem. To było coś, co przed wojną i długo później wyróżniało miejscowość. Tradycja ta jest zachowana, choć już nie na taką skalę jak kiedyś.
Dziękujemy redaktorowi Mariuszowi Jarzombkowi i Nowej Trybunie Opolskiej za przypomnienie o brynickiej tradycji dachdekrów szerszemu gronu ludzi.


tekst - Krzysztof Marsolek, źródło - Nowa Trybuna Opolska

p.s. Dachdeker - z niem. w gwarze ślaskiej i mowie potocznej do dziś - dekarz

1 kwietnia 2011 - W Brynicy urodziły sie pięcioraczki!

Jak podano w dzisiejszym wydaniu Nowej Trybuny Opolskiej w dodatku prezentującym nowonarodzonych Opolan, w Brynicy urodziły się wczoraj pięcioraczki. Pięć razy szczęśliwi rodzice 3 dziewczynek i dwóch chlopców już wkrótce przywiozą swe pociechy do domu. Dzieci są zdrowe, a matka czuje się dobrze. Dziennikarzowi, który pierwszy o tym się dowiedział nie udalo się jednak porozmawiac z ojcem, który, choć przygotowany wcześniej na taką możliwość po zobaczeniu całej piątki gdzieś zniknął i nie mozńa sie z nim skontaktować. Gratulujemy rodzicom i cieszymy sie z tak szybkiego przyrostu liczby mieszkańców miejscowości.


tekst - Krzysztof Marsolek, foto - internet

Strona główna | O Brynicy | W Brynicy | Stowarzyszenie | Brynica - opis | Organizacje | Biznes | Strona Parafii | Galeria Parafialna | PSP Brynica | LZS Brynica | Strona Gminy | Gmina Łubniany na Facebbook'u | Wieści Opolskie | Strona o gminie | Grupa Lokalna | O historii regionu | Arch. "Beczka" | Echo Gmin Opol. | NTO | BERPOL | HUBERTUS | "Brynicki Domek" | Ciekawe strony | Brynica - film | Archiwum | Napisz do Sołtysa | Kontakt | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego