Brynica - Oficjalna Strona Wsi


Idź do treści

Menu główne:


2012_04

Archiwum > 2012

30 kwietnia 2012 - Weekendowe zaproszenia Maryjne

Maj to miesiąc Maryjny. Tradycyjnie w tym okresie odprawiane są nabożeństwa ku czci Matki Boskiej. Pierwsza już w sobotę 5 maja w Mańczoku o godzinie 16.00. Kolejna na którą nadesłano zaproszenie w niedzielę na Studzionce o godzinie 15.00 .


fot. Mirosław Małecki

28 kwietnia 2012 - Rowerem po Brynicy w ramach projektu EDUKACJA KU PRZYSZŁOŚCI

W sobotę, 28 kwietnia uczniowie PSP w Brynicy uczestniczyli w wiosennej wycieczce rowerowej. Wyprawa została zaplanowana w ramach projektu EDUKACJA KU PRZYSZŁOŚCI, do którego nasza placówka przystąpiła. Celem rajdu były odwiedziny w gospodarstwie agroturystycznym (wywiad z p. Konradem - właścicielem na temat hodowli koni rasy śląskiej), wizyta w tartaku (informacje dotyczące historii przedsiębiorstwa, obejrzenie wiekowej maszyny tartacznej) oraz obserwacja danieli, które są hodowane w naszej wsi. Wycieczkowicze podglądali przyrodę i utrwalali jej piękno na zdjęciach. Pogoda sprzyjała; dorośli życzliwie potraktowali uczestników wycieczki i udzielili niezbędnych informacji. Dziękujemy serdecznie za pomoc w osiągnięciu celów wyprawy rowerowej.

źródło - PSP Brynica

27 kwietnia 2012 - Apel do Bryniczan oraz przyjaciół Brynicy - przypomnienie

Jak wiemy od pewnego czasu Bryniczanie zbierają środki na renowację zabytkowego ołtarza głównego. Jest to ostatni etap renowacji ołtarzy i to najdroższy. Poprzednimi laty udało się zebrać środki i poddać renowacji dwa mniejsze ołtarze boczne.
Ołtarz główny jest o wiele większym wyzwanie, ponieważ jego renowacja wymaga kwoty ponad 220 000 zł (ponad 50 000 euro). Ze względu na procedurę konserwatorską renowacja musi dokonać się w tym roku i nie może ulec przesunięciu.
Wyzwanie jest ogromne, stąd apel do obecnych ale i byłych parafian, osób związanych rodzinnie ale i wszystkich, którzy chcą wspomóc małą brynicką parafię, o wpłacanie środków na jej konto:

Parafia Rzymsko-Katolicka
p.w. Św. Szczepana w Brynicy
ul. Powstańców Śląskich 50
46-024 ŁUBNIANY

ING Bank Śląski
86 1050 1504 1000 0022 7539 0769

a dla przelewów zagranicznych:

IBAN: PL 03 1050 1504 1000 0022 7539 3912


BIC(SWIFT): INGBPLPWKażda wpłata, choćby najmniejsza pomoże w renowacji ołtarza, który jest dla Bryniczan fragmentem ich historii.

Na zdjęciu z tegorocznego bierzmowania widoczna tymczasowa makieta ołtarza na czas jego renowacji.

tekst i zdjęcie - Krzysztof Marsolek

27 kwietnia 2012 - Kolejne sukcesy uczennic brynickiej podstawówki

Dwie uczennice: Madzia i Katrina reprezentowały naszą szkołę w konkursie piosenkarskim. Rywalizowały z dziećmi ze szkół miejskich. Obie spisały się nadzwyczajnie, zdobywając I i III miejsce!


źródło - PSP Brynica

25 kwietnia 2012 - Zaproszenie na XVIII Święto Gminy Łubniany połączone z III Festiwalem Sztuki Ludowej

Już w najblizszy weekend obchodzić będziemy XVIII Świeto Gminy Łubniany połączone z III Festiwalem Sztuki Ludowej organizowane pod honorowym patronatem Wójta Gminy - Krystiana Baldego.

Program imprezy wygląda badzo ciekawie a pogoda zapowiada się rewelacyjna.


Organizatorzy serdecznie zapraszają!


25 kwietnia 2012 - Wieści z szkoły

W poniedziałek uczniowie kl. III. wybrali się do Surowiny. Organizatorem spotkania z dziećmi był właściciel gospodarstwa Agro-Dom Surowina. W swoim założeniu impreza miała popularyzować atrakcje i urok Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Zaproszeni mali goście uczestniczyli w plenerze malarskim pt. "Las i jego mieszkańcy". Gospodarze potraktowali lekcję rysowania jako konkurs, powstała wystawa dzieł plastycznych. Spotkanie przebiegało w serdecznej atmosferze : miłe słowa, słodki poczęstunek, pieczenie kiełbasek, zabawy na świeżym powietrzu... Była to wspaniała wycieczka.

Sukcesem zakończył się występ naszej uczennicy Mileny Krzyścin w ogólnopolskim konkursie pt. "Piosenkobranie". Jest to dostosowana do dzieci impreza - Giełda Piosenki. Już po raz 20. odbywa się poszukiwanie młodych talentów. W edycji z 20 kwietnia starowało 42 uczestników, a Milenka przeszła eliminacje jako jedna z 9. Swój sukces zawdzięcza ambitnemu rozwijaniu zainteresowań, kształceniu głosu, grze na instrumentach. Znajduje na to czas po lekcjach. Dzięki uczennicy kl. III parę osób dowie się o naszej pięknej wsi.

źródło - PSP Brynica

22 kwietnia 2012 - Już za tydzień wyłączają nadawanie analogowej telewizji na satelicie ASTRA

Już za tydzień 30 kwietnia 2012 r. zostanie wyłączony analogowy nadajnik SAT ASTRA. Przestaną działać wszystkie starego typu odbiorniki analogowe telewizji satelitarnej. Jak wiadomo, w brynickich i okolicznych domach znajduje się jeszcze wiele takich odbiorników. Są to anteny instalowane okolo 20 lat temu. Każdy, kto widzi obecnie podczas oglądania programów z satelity napis informujący o wyłączeniu nadajnika w języku niemieckim musi wymienić tuner satelitarny i najczęściej także antenę na nowego typu cyfrową.

Więcej o wyłączeniu na stronie nadawcy: http://www.astra.de/1377087/Analogabschaltung

Am 30.04.2012 wird das letzte analoge TV-Signal über ASTRA-Satellit abgeschaltet, ab dann kann das gewohnte TV-Programm (ARD, ZDF, die Dritten Programme, RTL, Sat.1, ProSieben und alle weiteren TV-Kanäle) nur noch über eine digitale Sat-Empfangsanlage empfangen werden.


Wszystkich, którzy mają pytania o to, czy muszą coś zrobić i/lub poszukują pomocy w przejściu na nową technologię cyfrową satelitarną, jak i dotyczące nowej telewizji naziemnej DVB-T, proszę o kontakt na numer (0048) 601559504 lub na adres e-mail: biuro@marcom.opole.pl .


Krzysztof Marsolek

22 kwietnia 2012 - Zaproszenie

Szanowni Państwo - miłośnicy turystyki rowerowej i pieszej.

Łubniański Ośrodek Kultury przy współpracy z Nadleśnictwem Turawa, Sołtysem i Rada Sołecką Wsi Dąbrówka Łubniańska, Stowarzyszeniem „Dąbrówka” oraz Stowarzyszeniem „ANIMATOR” zapraszają do udziału w I Opolskim Rodzinnym Rajdzie Rowerowo Pieszym ph „Na wydmie”
Impreza organizowana będzie w Dąbrówce Łubniańskiej, na terenie leśnym , części Stobrawskiego Parku Krajobrazowego administrowanej przez Nadleśnictwo Turawa.
Celem przedsięwzięcia jest promowanie zdrowego stylu życia, wartości rodzinnych, integrowanie opolskiej społeczności poprzez poznawanie walorów przyrodniczych naszego regionu.
Lasy przylegające do Dąbrówki Łubniańskiej w gminie Łubniany posiadają interesujące wydmowe ukształtowanie. Teren jest znakomitym miejscem do spędzania wolnego czasu. Wierzymy, że niniejsza oferta wychodzi naprzeciw naszym mieszkańcom, ale w przyszłości także gościom, których już dziś SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
Termin pierwszej odsłony - 1 maja
Miejsce – Dąbrówka Łubniańska, dzielnica „Pulwów”
Zbiórka uczestników – parking leśny przy wjeździe do lasu w kierunku Mańczoka, ul Leśna , godzina 14:00
Trasy – rowerowe i piesze. Wszystkim grupom towarzyszył będzie przewodnik. Przygotowane zostaną trasy o różnym stopniu trudności(długość, poziom w zniesień)
Sprzęt – własny. UWAGA! Trasy będą przebiegać w terenie leśnym, potrzebny będzie odpowiedni rower. Przewidujemy także trasy łatwiejsze, po których będzie możliwe korzystanie z roweru mniej profesjonalnego – ważna będzie odpowiednia szerokość opon.
POGODA – nie ma znaczenia. Należy zabrać odpowiednie ubranie
PIKNIK – to ostatnia faza imprezy. Będzie miał miejsce w Dąbrówce Łubniańskiej w pubie „U Bolka”. Poczęstunek we własnym zakresie – do nabycia przygotowane będą kiełbasy z grilla i napoje.


W imieniu organizatorów Krystian Czech

20 kwietnia 2012 - Bierzmowanie

"Błogosławieni ci, którzy nie widzieli a uwierzyli" usłyszeli dziś w ewangeli młodzi katolicy z czterech parafii podczas uroczystej mszy, której przewodniczył Ksiądz Biskup Paweł Stobrawa. Nawiązał on do tych słów w kazaniu skierowanym do bierzmowanej młodzieży z parafii Brynica, Łubniany, Luboszyce oraz Zawada.
Ksiądz Biskup w swym kazaniu zanurzył się głęboko w sens wyznawania wiary, to czym naprawdę jest sakrament jaki zebrał dzis wiernych. Jest to nie tylko historyczny akt dokonywany przez kolejne pokolenia, ale jest dla każdego młodego katolika swoistym egzaminem dojrzałości; momentem w którym stajemy się świadomymi wyznawcami i obrońcami Chrystusa Zmartwychwstałego, o czym Ksiądz Biskup przypomniał w kontekście niedawno przeżywanej liturgii Wielkanocnej. Nie zapomniał takze w końcowej mowie podziękować w szczególny sposób rodzicom za to, iż przekazali swą wiarę młodym.
Po przeżytym sakramencie młodzi bierzmowani zebrali sie na wspólnych fotografiach ze swoimi proboszczami.

tekst i zdjęcia - Krzysztof Marsolek


Wiecej zdjęć w galerii pod adresem: http://brynica.opole.pl/galerie2/thumbnails.php?album=271

15 kwietnia 2012 - Co działo się w zeszłym tygodniu w brynickiej szkole

W czwartek przypadał miły dzień obchodzony w wielu krajach świata. To Dzień Czekolady. W szkolnej tradycji istnieje od wielu lat. Na korytarzu pojawiła się stosowna dekoracja - opakowania po skonsumowanych tabliczkach czekolady. Na apel zaproszone zostały przedszkolaki, które uczestniczyły w czekoladowych konkurencjach: picie czekolady na czas, zjadanie porcji bez pomocy rąk, rozpoznawanie smaku (przy zasłoniętych oczach). Oczywiście, nie mogło zabraknąć wierszy i piosenek o najlepszych pod słońcem słodkościach. Łasuchom ,na samą myśl o czekoladzie, nie schodził błogi uśmiech z twarzy...

Po czwartkowym słodkim dniu w piątek dla odmiany Dzień Zdrowia. Na specjalnym z tej okazji spotkaniu wszystkie zespoły klasowe przedstawiły - wykonane przez siebie i według własnego pomysłu - plakaty promujące zdrowy styl życia. Uczniowie młodszych klas piosenką i wierszem zachęcali do przestrzegania codziennej higieny, spożywania warzyw i owoców oraz uprawiania sportu. Zaproszony, miły gość to PANI PIELĘGNIARKA. W swoim wystąpieniu w profesjonalny i ciekawy sposób podkreślała to, co ważne, aby cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Zaciekawieni słuchacze zdobyli niezbędne informacje; pozostaje tylko do nich się zastosować, aby żyć długo i szczęśliwie.

źródło - PSP Brynica

10 kwietnia 2012 - Apel do Bryniczan oraz przyjaciół Brynicy

Jak wiemy od pewnego czasu Bryniczanie zbierają środki na renowację zabytkowego ołtarza głównego. Jest to ostatni etap renowacji ołtarzy i to najdroższy. Poprzednimi laty udało się zebrać środki i poddać renowacji dwa mniejsze ołtarze boczne.
Ołtarz główny jest o wiele większym wyzwanie, ponieważ jego renowacja wymaga kwoty ponad 220 000 zł (ponad 50 000 euro). Ze względu na procedurę konserwatorską renowacja musi dokonać się w tym roku i nie może ulec przesunięciu.
Wyzwanie jest ogromne, stąd apel do obecnych ale i byłych parafian, osób związanych rodzinnie ale i wszystkich, którzy chcą wspomóc małą brynicką parafię, o wpłacanie środków na jej konto:


Parafia Rzymsko-Katolicka
p.w. Św. Szczepana w Brynicy
ul. Powstańców Śląskich 50
46-024 ŁUBNIANY

ING Bank Śląski
86 1050 1504 1000 0022 7539 0769

a dla przelewów zagranicznych:

IBAN: PL 03 1050 1504 1000 0022 7539 3912


BIC(SWIFT): INGBPLPWKażda wpłata, choćby najmniejsza pomoże w renowacji ołtarza, który jest dla Bryniczan fragmentem ich historii.

tekst i zdjęcie - Krzysztof Marsolek

9 kwietnia 2012 - Echa wojny na brynickich polach

Nie wszyscy już pamiętają o tym, iż Brynica jak wiele innych miejsc była areną działań wojennych, szczególnie pod koniec II Wojny Światowej. O tych jej dziejach pamiętają jedynie najstarsi mieszkańcy. Czasem jednak historia dosłownie wyłania sie spod ziemi.
Spokojnym popołudniem Wielkiej Soboty jeden z brynickich rolników uprawiał ziemię na krańcach miejscowości jak wielu jego sąsiadów w tym czasie. Wtem usłyszał metaliczny dźwięk w swoim agregacie ciągniętym za traktorem. Ku jego zdziwieniu obiektem jaki to wywołał okazał się przedmiot przypominający pocisk. O znalezisku niezwłocznie powiadomił Pania Sołtys Kornelię Patrzek będacą także właścicielem pola ze znaleziskiem. Ta skolei powiadomiła komisariat policji. Na miejsce przybył radiowóz z policjantami pilnującymi znaleziska do czasu przybycia saperów. Po paru godzinach niebezpieczny obiekt zniknąl z pola i został zabrany przez saperów do unieszkodliwienia.
Jak wspominają nastarsi mieszkańcy po wojnie w tym miejscu znajdował się uszkodzony niemiecki czołg, który był obiektem do zabaw dla ówczesnych dzieci i młodzieży. Dziś trudno to sobie wyobrazić, ale wtedy obcowanie z niebezpiecznymi pozostałościami wojennymi bylo codziennością.
Warto w tym miejscu przypomnieć, iż w sytuacji zanlezienia jakiegokolwiek obiektu sugerujacego swoim wyglądem pozostałosć militarną należy jej nie ruszać, a natychmiast powiadomic policję, aby nie stworzyć zagrożenia dla siebei i osób postronnych.


tekst i zdjęcia - Krzysztof MarsolekNa zdjęciu Pani Sołtys Kornelia Patrzek wraz z córką przygladające się niecodziennemu znalezisku.

8 kwietnia 2012 - Radosne Alleluja rozbrzamioło dzisiejszego poranka w Brynicy

" Bo zmartwychwstał samomowładnie..... Aleluja, Alleluja, niechaj zabrzmi Alleluja! " śpiewano dzisiejszego poranka kolejny raz głosząc nam chrześcijanom radosną nowinę i kolejny raz od prawie dwóch tysięcy lat dając nam nadzieję zbawienia. Dzisiejszy poranek zamyka triduum paschalne i przeprowadza nas z okresu wielkiego postu w czas radości wielkanocnego zmartwychwstania.
Pomimo bardzo zimnego poranka bryniccy parafianie przybyli licznie aby wziąć udział w procesji rezurekcyjnej na czele której tradycyjnie szli druchowie z Ochotniczej Straży Pożarnej niosący symbole Chrystusa Zmartwychwstałego oraz oświetlający drogę pochodniami. Nie zabrakło także delegacji ze sztandarami oraz niezawodnej orkiestry nadającej uroczystosci podniosłej oprawy.

tekst i zdjęcia - Krzysztof Marsolekwięcej zdjęć w galerii pod adresem:
http://brynica.opole.pl/galerie2/thumbnails.php?album=270

7 kwietnia 2012 - Wielka Sobota

Dziś Wielka Sobota. W tradycji chrześcijańskiej jest to czas oczekiwania na zmartwychwstanie Jezusa. Przy jego grobie na wzór rzymskich legionistow wartę pełnią ochotnicy z brynickiej OSP wraz z ministrantami. Jest to czuwanie całonocne i całodobowe od wczorajszej liturgii Męki Pańskiej, aż do wieczornych obrzędów świecenia ognia i wody.Dziś takze tradycyjnie świecimy pokarmy n awielkanocny stół. Koszyczki przynoszone do świątyni mają rożną zawartość i rozmiar, jednak niezmiennie wzbudzają one najwięcej emocji u najmłodszych bryniczan.
Jutro rano o 6.00 uroczysta msza rezurekcyjna. Pogoda szykuje się iście zimowa, wiec nie zapomnijmy zabrać ze sobą ciepłych ubrań, które gdzieniegdzie zdążyły już powędrować na dno szafy.


tekst i zdjęcia - Krzysztof Marsolek

więcej zdjęć w galerii pod adresem: http://www.brynica.opole.pl/galerie2/thumbnails.php?album=269

7 kwietnia 2012 - Życzenia Wielkanocne dla wszystkich mieszkańców

Dzwon wesoło się rozlega,

pieśń potężna świat obiega.

Oby serce też zostało

napełnione dzisiaj chwałą

i tętniącym życiem wiosny

w Zmartwychwstania dzień radosny!
Najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych
wszystkim mieszkańcom oraz znajomym
przesyła sołtys wsi Brynica
Kornelia Patrzek

5 kwietnia 2012 - Dziś Wielki Czwartek

Dziś Wielki Czwartek nazywany także dniem święta stanu kapłańskiego. Podczas uroczystej wieczornej liturgii nawiązującej do Ostatniej Wieczerzy przypomniano o ustanowieniu stanu kapłańskiego przez Chrystusa. Symbolem służby jaką sprawują kapłani jest obmywanie nóg 12 starszym mężczyznom na wzór apostołów.
Dzisiejsza msza jest jedną z najbardziej uroczystych w roku i gromadzi wielu wiernych, jednak szczególnie istotna jest obecność wszystkich kapłanów i służb liturgicznych, a w szczególności ministrantów oraz ministrantek z Brynicy i Grabczoka.
Slowo Boże wygłosił ksiądz Radosław Chałupniak obecny bardzo często w życiu parafii i chętnie wspomagający księdza proboszcza Krzysztofa Mroza. Obecni byli takze szafarze, którzy jak co tydzień i tym razem wspomogli kaplanów w sprawnym rozdziale hostii wśród licznie obecnych wiernych.
Od dziś zamilkły organy, które usłyszymy ponownie dopiero w niedzielny poranek podczas radosnego alleluja.
tekst i zdjęcia - Krzysztof Marsolek
więcej zdjęć w galerii pod adresem: http://brynica.opole.pl/galerie2/thumbnails.php?album=268

5 kwietnia 2012 - Życzenia Wielkanocne


Zadumy u grobu pustego,
radości ze spotkania Zmartwychwstałego,
pokoju, nadziei, jajka smacznego
i udanego oblewanego!
Niech się nie zgubi wśród tylu pisanek
Świąt sens prawdziwy - Jezus - Baranek

w imieniu swoim i wszystkich członków
Stowarzyszenia Odnowy Wsi Brynica
Krzysztof Marsolek - Szef Zespołu Promocji

5 kwietnia 2012 - Wieści ze szkoły

Najważniejszy sprawdzian w ciągu sześcioletniej nauki nazywany bywa egzaminem, a oficjalnie sprawdzianem szóstoklasisty. W tym dniu wszyscy zachowują się inaczej: uczniowie się stresują, a dorośli są nadzwyczaj poważni. W wyznaczonej sali na uczniów oczekuje Komisja. Potrzebne są legitymacje szkolne. Na ławce przed Komisją zapakowane zestawy testów. W sąsiedniej sali na twarzach uczniów maluje się pozorny luz. Potem godzina na udowodnienie umiejętności i wiedzy. Po wysiłku wymiana informacji - już nic zmienić nie można. Pozostaje czekanie na wyniki komisji zewnętrznej...

Ostatnie chwile w szkole przed świętami upływały w świątecznym nastroju.
Sale lekcyjne przystrojone na różne sposoby (symboliczne pisanki, zajączki, kurczaczki, koszyczki, bazie...), okolicznościowe wiersze, serdeczne rozmowy, szkolny apel i do domu na kilka przepięknych dni.


źródło - PSP Brynica

3 kwietnia 2012 - Archiwalna Gazeta Beczka z z lutego 2012 roku

Dzięki uprzejmości Pana Badury można już pobrać archiwalny 260 numer Beczki z końca lutego 2012 roku. Zawiera on wiele ciekawostek i historycznych zdjęć dotyczących brynickich okolic i sąsiednich miejscowości. Zachęcamy do zakupu aktualnego numeru wszystkich, którzy mają taką możliwość.

3 kwietnia 2012 - Życzenia Wielkanocne z Łubniańskiego Ośrodka Kultury


"Wielkanoc to śmierć śmierci
Zwycięstwo światłości nad mrokiem"Zmartwychwstanie jest źródłem naszej wiary i nadziei, która zwycięża mrok zwątpienia i otwiera drogę ku radosnej przyszłości życia wiecznego. Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę radosnego spędzania czasu w gronie najbliższych. Alleluja!
W imieniu animatorów Łubniańskiego Ośrodka Kultury i Gminnej Biblioteki.Krystian Czech

2 kwietnia 2012 - Wczoraj był Prima Aprillis

Wczoraj był 1 kwietnia, czyli Prima Aprillis. W związku z tym na stronie wsi też musiał zawitać, do czego przyczyniła sie Pani Sołtys Kornelia Patrzek przysyłając swoje ogłoszenie na temat rozdawania darmowego nasienia. Jak domyśłała się większość czytających, byłoby to zbyt piękne, aby coś rozdawano za darmo. Tych, którzy jednak uwierzyli w tą informację Pani Sołtys pragnie przeprosić, jednocześnie życząc wszystkim dobrego humoru, który przyda się na dzisiejszą pogodę.


tekst - Krzysztof Marsolek

1 kwietnia 2012 - Bryniczanka najlepsza w konkursie pisanek

Żeńska reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w konkursie organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu w piątek, 30 marca.. Do pracy zdobniczej przystąpiło wielu uczniów z różnych miejscowości naszego województwa. Artystyczne pisanki były rozmaite: z wydrapywanymi wzorami, batikowe - pisane woskiem i oklejane. Brynickie dziewczynki oklejały ugotowane jajka tasiemkami oraz specjalną metodą - bibułką z wzorkami. Ten ostatni projekt uzyskał uznanie Komisji, która przyznała Biance pierwszą nagrodę w grupie artystycznej i wiekowej. Wejście do sali zdobiły projekty kartek świątecznych. Wśród wyróżnionych znalazła się kartka Julii z klasy V.


źródło - PSP Brynica

1 kwietnia 2012 - Dziś Niedziela Palmowa

Dziś Niedziela Palmowa. Jak co roku z tej okazji sprawowana była msza święta polączona z święceniem palm. Tradycyjnie miało to miejsce na cmentarzu obok kaplicy. Tegoroczna pogoda okazała się iście przysłowiową, ponieważ "Kwiecień plecień wciąż przeplata, trochę zimy trochę lata" parafianie doświadczyli na własnej skórze. Miesiąc kwiecień okazał się złośliwcem, ponieważ śnieg padał podczas świecenia na cmentarzu a słoneczko świeciło w tym momencie, gdy wszyscy byli w kościele. Po zakończeniu mszy śnieg połączony z wiatrem zaczął padać ponownie.
Dzisiejsze uroczystości, a szczególnie czytanie ewangelii wg św. Marka przez sprawującego mszę proboszcza ks. Krzysztofa Mroza wraz z dwoma lektorami, nieuchronnie przypomniało o tym, iż kościół wchodzi w okres świąt wielkanocnych.


tekst i zdjęcia - Krzysztof Marsolek

Strona główna | O Brynicy | W Brynicy | Stowarzyszenie | Brynica - opis | Organizacje | Biznes | Strona Parafii | Galeria Parafialna | PSP Brynica | LZS Brynica | Strona Gminy | Gmina Łubniany na Facebbook'u | Wieści Opolskie | Strona o gminie | Grupa Lokalna | O historii regionu | Arch. "Beczka" | Echo Gmin Opol. | NTO | BERPOL | HUBERTUS | "Brynicki Domek" | Ciekawe strony | Brynica - film | Archiwum | Napisz do Sołtysa | Kontakt | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego