Brynica - Oficjalna Strona Wsi


Idź do treści

Menu główne:


2013_06

Archiwum > 2013

28 czerwca 2013 - Piątkowy wieczór w MarSel Cafe

Dziś wieczorem w Opolu w MarSel Cafe przy ulicy Sienkiewicza miało miejsce małe wydarzenie artystyczne, którym jest bez wątpienia prezentacja nowego wideoklipu zespołu MarSel pod tytułem "Daj mi Siebie". Wideoklip pokazuje nowe brzemienie zespołu i wytycza nowy kierunek w jakim zmierza on w obecnym składzie.
W kameralnej atmosferze można było również posluchać muzyków grających kilka utworów na żywo oraz posłuchać profesjonalnego duetu wokalnego złożonego z dziewczyn na codzień pracujących w lokalu. Stały się one przysłowiową wisienką na torcie świetnie nadając ton i atmosferę lokalu muzycznego, gdzie można posłuchać muzyki nie tylko z playbacku.

Kolejny raz zapraszamy do odwiedzenia MarSel Cafe i śledzenia ich profilu na Facebooku, gdzie pojawiają się zapowiedzi wieczorów muzycznych z zespołem i zaproszonymi gośćmi.

Jak wiemy zespol ma silne związki rodzinne z Brynica, skąd wywodzą się ich przodkowie, zatem nie mogło na sali zabraknąć Bryniczan. Jakość nagrania dokonanego na sali jest słaba, poniewaz wykonano ją w półmroku apraratem kompaktowym, jednak oddaje panująca atmosferę.

teledysk do obejrzenia pod adresem https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=BSPZAgpxymo i pobrania pod adresem: http://www.brynica.opole.pl/filmy/Daj mi siebie GOTOWE_xvid.avi lub http://www.brynica.opole.pl/filmy/Daj mi siebie GOTOWE.mp4

tekst i zdjęcia - Krzysztof Marsolek

28 czerwca 2013 - Rok szkolny już zakończony, mamy WAKACJE!

Rok szkolny 2012/2013 zakończony. W sali mili goście i społeczność szkolna. Chwila na podsumowania, pożegnania i występy. Zadowoleni uczniowie obdarzeni nagrodami, dyplomami i świadectwami. Te ostatnie natychmiast poddane analizie. Potem pożegnanie szóstoklasistów - absolwentów naszej szkoły. Drobne prezenty od młodszych kolegów. Podziękowania dla dorosłych zaangażowanych w życie szkoły . Ostatnie chwile z wychowawcami i NA WAKACJE. Jeszcze miła niespodzianka - odwiedziny gimnazjalistów - ubiegłorocznych absolwentów!


źródło - PSP Brynica


Z ostatniej chwili: Dziś ogłoszono wyniki konkursu pt. "Bajka o Opolu". Wzięło w nim udział 78 autorów: 20 dorosłych i 58 dzieci. Komisja nagrodziła po 5 osób w każdej kategorii. Wśród laureatów znalazła się MILENA KRZYŚCIN już uczennica klasy piątej. Wymyśliła bajkę, której nadała tytuł "Tajemnica pewnego placu". Jak na bajkę przystało są w niej duchy i strachy. Wszystko się jednak dobrze kończy. Z naszej szkoły wysłano 4 bajki. Szkoła otrzymała podziękowanie za zaangażowanie i udział w konkursie.

28 czerwca 2013 - Szkolne ostatki, od dzisiaj będą WAKACJE !

Szkolne ostatki!
Jeszcze tylko szóstaki żegnają się ze szkołą w tradycyjny sposób, nocując w szkole,
- ostatnie "lekcje" - luźne części zajęć przy grach i zabawach różnego typu,
-ostatnie urodziny w szkole,
-ostatnie apele z rozdawaniem dyplomów za rozgrywki sportowe (najlepsi szkolni piłkarze ze zdobytymi pucharami i zaproszeniem na profesjonalne treningi),
-ostatni systematycznie oszczędzający znów nagrodzeni!
Jeszcze tylko jutro odebrać świadectwa z paskiem lub bez paska, a potem WAKACJE!

źródło - PSP Brynica


20 czerwca 2013 - Brynicka perełka na polanie w SurowinieOd dawna już wiemy, że Brynica turystyką stoi. Wszyscy zdążyliśmy się przyzwyczaic do obecności Berpolu, czy Agrorelaksu jako miejsca pobytu dla turystów i gości z dalsza lub bliższa. W gronie brynickich atrakcji znajduje sie też ukryty w surowińskim lesie AGRO-DOM. Surowina, to choć samodzielnie istniejąca jednak będąca częścią Brynicy kraina lasów i polan.
Na jednej z takich polanek na prawo od wjazdu z Brynicy do Surowiny ulokował się urokliwy Dworek Hubertus będący własnością spółki AGRO-DOM. W swej ofercie postawił on na myśliwstwo, ale także na poziom uslug pobytowych. obecnie prowadzi inwestycję rozbudowy infrastruktury do organizacji imprez rodzinnych i towarzyskich. Obecnie trwa intesywna rozbudowa obiektu i już wkrótce zakres jego usług znacznie wzrośnie.
Wszystkich zaintresowanych brynickim Dworkiem Hubertus i odwiedzeniem go zapraszamy do wizyty jego stronie pod adresem: http:\\www.hubertus-dworek.pl .


opracowanie: Krzysztof Marsolek
20 czerwca 2013 - Nasi uczniowie byli w opolskim ZOO

I znów wycieczka! Tym razem do Zoo w Opolu. Dawno tam nie byliśmy. W planie było inaczej, ale pogoda pokrzyżowała nam szyki. Tradycyjnie, na Dzień Dziecka jest bezpłatna wycieczka z niespodziankami dla wszystkich uczniów i tak miało być 03.06. Niestety, lało jak z cebra, więc wyjazd przełożono na 18.06. Pogoda sprzyjała , Zoo jest piękne, więc same przyjemności.


źródło - PSP Brynica

20 czerwca 2013 - Archiwalna Gazeta Beczka z maja 2013 roku

Dzięki uprzejmości Pana Badury można już pobrać archiwalny 280 numer Beczki z maja 2013 roku. Zawiera on wiele ciekawostek i historycznych zdjęć dotyczących brynickich okolic i sąsiednich miejscowości. Zachęcamy do zakupu aktualnego numeru wszystkich, którzy mają taką możliwość.

17 czerwca 2013 - Denderowie nagrodzeni podczas OPOLAGRA 2013

Podczas tegorocznej gali targów OPOLAGRA 2013 w Kamieniu Śląskim wręczono nagrody zwyciężcą plebiscytu Nowej Trybuny Opolskiej - “Opolska Wieś 2013”. Wsród nich znalazł się brynicki AGRORELAKS Renaty i Konrada Denderów otrzymując I nagrodę w kategorii "Najlepsza Wiejska Atrakcja Turystyczna.
Kolejny raz składamy im gratulacje życząc dalszyh sukcesów!
Więcej o konkursie na stronie NTO pod adresem: http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130616/POWIAT04/130619576


źródło - NTO16 czerwca 2013 - IV Edycja Szlakiem Rud Żelaza już za nami

IV edycja "Szlakiem Rud Żelaza" już za nami. Jak co roku dopisała frekwencja, tym bardziej, że pogoda również okazała się bardzo łaskawa i wprost idealna na imprezę plenerową. Tegoroczna trasa przejazdu była inna niż poprzednie, co stało się tradycją. Każdego roku oganizatorzy przygotowują inne trasy, aby uatrakcyjnić imprezę.
Tegoroczna impreza podobnie jak poprzednio nie ograniczała się tylko do rowerzystów, ale brali w niej udział zarówno biegacze, jak i grupa Nordic Walking. Najbardziej widowiskowa była oczywiście kolumna jeźdźców na koniach.
Po przybyciu grup z Brynica, ale i Opola (grupa Rajder), Dąbrówki Łubniańskiej, Łubniań, Murowa, Dobrzenia Wielkiego, czy z tak daleka jak Kępno, czy Wieruszów oraz innych miejscowości wszyscy wzięli udział w krótkim spotkaniu przy kapliczce Maryjnej i zaśpiewali kilka pieśni.

Po powrocie do Brynicy wszyscy wzięli udział we wspólnej biesiadzie okraszonej wieloma atrakcjami. Główną była konkurencja "Rzut Rudą" zwiazaną z historyczną ideą imprezy. Polega ona na rzucie kawałkiem częściowo przetopionej rudy na jak największą odległość (waga około 7 kg). Nagrodą był Puchar Wójta Gminy Murów, który także osobiście zaszczycił swoją obecnością imprezę. Tegoroczną zwyciężczynią w kategorii kobiet była po dogrywkach Brygida Dendera z Brynicy (rzut 4,70m). W kategorii mężczyzn zwyciężył Sebastian Kozioł ze Starych Budkowic (rzut 8,50m).
Wcześniej też rozegrano konkurs wiedzy o Brynicy z udziałem reprezentantów Dobrzenia Wilekiego, Murowa, Dabrówki Łubniańskiej i Brynicy. W kategorii wiedzy o Brynicy niepokonaną okazała się równiez Brygida Dendera.
W trakcie festynu trwał także opodal mecz Brynica kontra Dobrzeń Wielki. Po zaciętej walce Bryniczanie musieli jednak ulec, choć ja sądzę, ze to był tylko przejaw ogromnej gościnności wobec naszych niedalekich sąsiadów zza lasu.
Tegoroczna impreza była bardzo udana, a przy okazji już dziś zapraszamy na jej jubileuszową V edycję w czerwcu przyszłego roku.


tekst i zdjęcia - Krzysztof Marsolek

Zdjęcia stanowiace zapis wydarzeń pod adresem: http://brynica.opole.pl/galerie2/thumbnails.php?album=338

15 czerwca 2013 - Górskie wędrówki brynickich uczniów po Szklarskiej Porębie

Pod koniec roku szkolnego uczniowie biorą udział w wycieczkach szkolnych. Tak było 13 i 14 czerwca. Autokar zawiózł dzieci w Karkonosze - do Szklarskiej Poręby. Najważniejszym celem było poznanie gór z bliska. Pogoda dopisała, więc wędrówki nie były uciążliwe.
Największą atrakcją okazał się wodospad Kamieńczyk. Emocje były od samego wstępu do wąwozu: wkładanie kasków ochronnych, zejście w głąb wąwozu ażurowymi schodami, szum spadającej wody, wielkość i piękno wodospadu, słoneczne refleksy na rozpryskujących się kropelkach krystalicznie czystej wody.
Podziwiać panoramę Karkonoszy można z wielu miejsc - tym razem z Zakrętu Śmierci , niedaleko Szklarskiej Poręby.
Edukacyjna strona wycieczki to poznanie historii, przyrody i jej ochrony oraz skarbów Karkonoszy i Szklarskiej Poręby. Ciekawostki uczniowie poznali w Centrum Edukacji Ekologicznej oraz Starej Chacie Walońskiej. Zajęcia były ciekawie prowadzone w formie zabawowej.
Niezbędny punkt programu to oczywiście same przyjemności: pamiątki i lody. A jak miło wydaje się posiadane pieniądze!


źródło - PSP Brynica

14 czerwca 2013 - IV edycja "Szlakiem Rud Żelaza" już w niedzielę, pogoda ma dopisać!

Stowarzyszenie Odnowy Wsi BrynicaZaproszenie


W imieniu Stowarzyszenia Odnowy Wsi Brynica proszę o przyjęcie zaproszenia do udziału w
IV Rajdzie Rowerowo – Pieszym „Szlakiem Rud Żelaza”.
Impreza nawiązuje do XIX wiecznej tradycji wydobywania w Brynicy darniowej rudy, eksploatowanej w tamtych czasach do produkcji żelaza. Rajd ma na celu - poza jego turystycznym aspektem promującym walory turystyczne naszego regionu - zachęcać mieszkańców do poznawania lokalnych historii, łącząc wszystkie motywy przedsięwzięcia z dobrą zabawą.
Zwracam się jednocześnie z uprzejmą prośbą o rozpropagowanie naszej idei w swoim środowisku.
Impreza wg załączonego programu realizowana będzie 16 czerwca
Telefon kontaktowy: +48 889 688 243, e-mail: lodzk@interia.pl

Z poważaniem
Krystian Czech-prezes
Stowarzyszenia Odnowy Wsi Brynica

"Szlakiem Rud Żelaza" - Brynica 16 czerwca 2013


Spotkajmy się przy „Studziónce” w Dąbrówce Łubniańskiej o godzinie 15:00 !

Uczestnicy: grupy rowerowe, piesze, biegowe, konne

START
Grupa Murów(rower) – godzina 14:00
Grupa Brynica, Rodzinne Centrum Sportu i Rekreacji
rower 14:30 osoba odpowiedzialna - Krystian Czech 14:00 osoba odpowiedzialna - Renata Górska14:15 osoba odpowiedzialna – Jarosław Krzyścin14:30 osoba odpowiedzialna – Konrad Dendera
Grupa Łubniany – godzina 14:30 osoba odpowiedzialna – Klaudia Krawiec
Grupa Dobrzeń Wielki – 13:30 osoba odpowiedzialna – Helmut Starosta
Grupa Siemianice (Wielkopolska) – 14:00 startuje z grupą brynicką – osoba odpowiedzialna Krystian Czech
Grupa Dąbrówka Łubniańska - 14:30 osoba odpowiedzialna Maria Waleska
Grupa Opole – 13:15 osoba odpowiedzialna „Rajder”
Grupa Turawa - 13:30 osoba odpowiedzialna ???
Grupa Jełowa – 14:00 osoba odpowiedzialna Krzysztof Urbanek
Po przyjeździe do Studzionki będzie miało miejsce krótkie muzyczne spotkanie z pieśnią Maryjną oraz specjalną piosenką(premierą) poświęconą Matce Boskiej ze Studzionki

Potem wszyscy uczestnicy udają się na wspólny piknik do Brynicy, który odbędzie się na terenie Rodzinnego Centrum Sportu i Rekreacji przy boisku LZS. Początek pikniku godzina 16:00
W programie; grill, konkursy, muzyka, wspólna biesiada

Kontakt: Rodzinne Centrum Sportu i Rekreacji w Brynicy ul. Ks. Klimasa 7, 46-024 Brynica(biuro Klimasa 8)
Miejsce „Studziónki” – Dąbrówka Łubniańska, na skraju lasu, nieopodal ul. Leśnej, 46-024 Łubniany


14 czerwca 2013 - Brynicki "AGRORELAKS" znowu najlepszy

Brynica od paru lat jest zagłębiem hodowli koni, ale także miejscem prężnie działających obiektów agroturystycznych i rekreacyjnych. Nieraz słyszymy w lokalnych mediach o Agrorelaksie, Berpolu, AGRO-DOM'ie, czy Jumping Team'ie.
W dziedzinie agroturytyki niepodzielnie prym wiedzie Gospodarstwo Agroturystyczne "AGRORELAKS" Renaty i Konrada Denderów. Sukces ma wymiar całego województwa, co potwierdzają zdobyte tytuły a we wczorajszym wydaniu NTO można znaleźć potwierdzenie głosowania przeprowadzonego przez redakcję, gdzie kolejny raz Denderowie okazali się najlepsi.


tekst - Krzysztof Marsolek, źródło - Nowa Trybuna Opolska

12 czerwca 2013 - Niedzielny "Cafe Zeit u Farorza" - fotoreportaż

Spotkanie dla seniorów już za nami. W trakcie imprezy panie z PZC przygotowały ciasta i owoce w namiocie na faskim ogrodzie. Chwile pobytu na spotkaniu umilał pan Andrzej Toczek. Wspólny śpiew, dowcipy i zabawa umiliły naszym seniorom pobyt na kolejnym "cafee zeit" .

nadesłał:
ks. Proboszcz Krzysztof Mróz

Zdjęcia do obejrzenia w galerii pod adresem:
http://www.brynica.opole.pl/galerie2/thumbnails.php?album=337

12 czerwca 2013 - Co słychać w brynickiej podstawówce

Szkolny konkurs biblioteczny "Z książką za pan brat" był trudny, gdyż trwał cały rok szkolny. Co miesiąc pojawiały się kolejne zadania plastyczne, np. logo biblioteki, przygoda z bohaterem literackim, ilustracja wiersza, biblioteka moich marzeń... Na zdjęciu najwytrwalsi uczestnicy konkursu, spośród których wytypowano najlepszych. Warto było się starać, gdyż nagrodą jest wyjazd na film pt. "Tajemnica zielonego królestwa". Do kina pojadą: Martyna i Jagoda z kl. I, Weronika z kl. II oraz Zuzia z kl. III.


Uczniowie naszej szkoły niezmiennie od lat biorą udział w działaniach związanych z ekologią. Jednym z elementów nauki poszanowania Ziemi jest zbiórka zużytych baterii ; do przetworzenia trafi wiele ich kilogramów.


Wyniki szkolnego konkursu zbierania zużytych baterii:
pierwsze miejsce z rezultatem ponad 20 kg zajęła uczennica kl. IV MILENA KRZYŚCIN,
drugie miejsce z rezultatem prawie 14 kg zajęła uczennica kl. I JUSTYNA NAROWSKA,
trzecie miejsce z wynikiem 6.5 kg zajęła uczennica kl. III HANNA NIEDWOROK.
Wyróżnienia: Bianka Sochor (3kg), Żaneta Sznapka i Zuzanna Mikoś (po 4,4kg), Iwona Pogrzeba (4,9kg).
Na zdjęciu aktywni uczestnicy zbiórki baterii.Niezwykłe święto pod koniec roku szkolnego to okazja do zacieśnienia przyjacielskich więzów i zapowiedź wakacyjnych kontaktów. W pierwszej części spotkania - poważnie o przyjaźni; nieco poezji, kodeks przyjaciela, cytaty... Potem miła chwila - podarowanie przyjacielowi w dowód sympatii podpisanego balonika. Dużo pozytywnych emocji i miłych słów.


W pierwszy weekend czerwca nasze uczennice reprezentowały nie tylko szkołę, ale i całą gminę na I Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Artystycznej "Opolskie Szmaragdy". Na scenie Filharmonii Opolskiej (!) zaśpiewały: Milena Krzyścin i Katrina Jendro. Sztuką jest pięknie zaśpiewać, a jeszcze do tego wyjść na wielką i sławną scenę! To godne podziwu!


W poniedziałek (03.06.) uczniowie klasy czwartej zdawali egzamin na kartę rowerową. Składał się on z części teoretycznej oraz praktycznej. Komputer "oceniał" wiadomości, a Komisja - jazdę na rowerze w/g specjalnych wymagań. Oj, życie czwartaka do łatwych nie należy.


źródło - PSP Brynica

9 czerwca 2013 - Tydzień temu bawiliśmy sie z okazji Dnia Dziecka - fotoreportaż

Tydzień temu na terenie boiska LZS oraz Rodzinnego centrum Sportu i Rekreacji odbył sie festyn z okazji Dnia Dziecka. dzis dotarły zdjęcia z tego wydarzenia, którymi podzielił sie z Bryniczaninami jeden z obecnych.
Pogoda była bardzo łaskawa, a organizatorzy zadbali o program imprezy, co sprawiło iż byla ona bardzo udana, szczególnie dla najmłodszych.zdjęcia - Łukasz Czech, tekst - Krzysztof MarsolekZdjęcia do obejrzenia w galerii pod adresem: http://www.brynica.opole.pl/galerie2/thumbnails.php?album=334


Dodatkowe zdjęcia do obejrzenia w galerii pod adresem:
http://www.brynica.opole.pl/galerie2/thumbnails.php?album=335

5 czerwca 2013 - Zaproszenie do brynickiej biblioteki


5 czerwca 2013 - Podziękowania

Dyrektor oraz uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Brynicy
składają serdeczne podziękowania Pani Sołtys za otrzymane słodycze
dla uczniów z okazji Dnia Dziecka!


DZIĘKUJEMY !!!

3 czerwca 2013 - Z Texasu do Sląskich korzeni - zaproszenie


Strona główna | O Brynicy | W Brynicy | Stowarzyszenie | Brynica - opis | Organizacje | Biznes | Strona Parafii | Galeria Parafialna | PSP Brynica | LZS Brynica | Strona Gminy | Gmina Łubniany na Facebbook'u | Wieści Opolskie | Strona o gminie | Grupa Lokalna | O historii regionu | Arch. "Beczka" | Echo Gmin Opol. | NTO | BERPOL | HUBERTUS | "Brynicki Domek" | Ciekawe strony | Brynica - film | Archiwum | Napisz do Sołtysa | Kontakt | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego