Brynica - Oficjalna Strona Wsi


Idź do treści

Menu główne:


2012_03

Archiwum > 2012

31 marca 2012 - Ogłoszenie sołeckie

Informuję, iż jutro w niedzielę 1 kwietnia 2012 roku w godzinach 15.00 - 17.00 na Placu Arnstein odbędzie się spotkanie wiejskie podczas którego będą rozdawane darmowe nasiona zbóż i roślin ogrodowych w ramach programu "Mroźny luty - gorący kwiecień" pod patronatem Departamentu Rolnictwa. Program jest kierowany szczególnie do przyszłych rencistów i emerytów, gdyż ma pomóc w rozwoju małych gospodarstw oraz przydomowych ogródków.


Sołtys Wsi Brynica
Kornelia Patrzek

29 marca 2012 - Uwolnienie bażantów z udziałem uczniów brynickiej szkoły

Dziś, 29 marca, dzieciaki zostały zaproszone na ważny dla ptaków dzień. Panowie Leśnicy sprowadzili bażanty. Na ich cześć zakwitły pierwsze podbiały - małe żółte kwiatuszki. Ptaki uzyskały wolność. Od teraz będą musiały same o siebie zadbać. Ich starsze rodzeństwo nieźle sobie radzi, gdyż wielu mieszkańców naszej wsi mogło zobaczyć je na polach i łąkach w różnych porach roku.. Wypuszczanie strojnych w kolorowe piórka bażancich kogutków oraz szarych kurek sprawiło naszym uczniom wiele przyjemności. Nastrój radości podkreślały słodkości, ognisko i konkretny poczęstunek. Ptaki za wolność, a dzieciaki za lekcję przyrody i przyjemności składają podziękowania Panom Leśnikom.źródło - PSP Brynica

27 marca 2012 - W czwartek ruszają przygotowania do budowy placu zabaw przy boisku LZS

Stowarzyszenie Odnowy wsi Brynica zaprasza osoby chętne do pomocy przy budowie placu zabaw (boisko LZS Brynica) w czwartek 29 marca po mszy szkolnej oraz w piątek od godziny 14-17. Proszę zabrać ze sobą odpowiednie narzędzia (łopaty, szpadle, grabie, itp).


Z góry dziekuję za liczne przybycie i pozdrawiam Krystian Czech

27 marca 2012 - Ważny komunikat

OGŁOSZENIE

Urząd Gminy w Łubnianach informuje , iż od 28.03.2012 do 06.04.2012r. będą przyjmowane wnioski o szacowanie upraw rolniczych dotkniętych przymrozkami wiosennymi na terenie gminy. Informacje dot. wniosków można uzyskać pod nr tel. 774270592.

nadesłała Sołtys Wsi Brynica - Kornelia Patrzek

27 marca 2012 - Zaproszenie weekendowe

Zaproszenie na Niedzielę Palmową do Muzeum Wsi Opolskiej.

nadesłał LODzK

26 marca 2012 - Zaproszenie

Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu , Łubniański Ośrodek Kultury oraz Nowa Trybuna Opolska zapraszają na spotkanie na temat śląskiej pieśni ludowej , które odbędzie się we wtorek, 27 marca w budynku Muzeum Śląska Opolskiego. Spotkanie poprowadzi Zespół Śląskiej Piesni Ludowej SILESIA. Początek godzina 17:00. Impreza adresowana jest szczególnie do instruktorów, nauczycieli muzyki, zespołów i miłośników śląskiej kultury muzycznej. Program poświęcony będzie przygotowaniom do tegorocznego Przeglądu Pieśni im. profesora Adolfa Dygacza.


W imieniu organizatorów Krystian Czech

24 marca 2012 - Wieści ze szkoły

Reprezentacja szkoły wzięła udział w wojewódzkim konkursie recytatorskim. Tym razem nasi przedstawiciele byli z klasy III oraz VI. Od czternastu lat uczniowie PSP w Brynicy są uczestnikami tego święta pięknego słowa mówionego. Uczą się od innych wrażliwości , dykcji, doboru utworów. Słuchają wierszy i fragmentów prozy.

Zespoły klasowe prześcigały się w pomysłach, aby w godny sposób powitać wiosnę. Powstawały gaiki i wariacje na ich temat. Wiosenne kukły, zwane marzannami, też przybierały różne formy. Kiedy wszystko było gotowe, przyjechała gminna komisja i po swojemu przyznawała punkty. Podsumowanie miało miejsce we środę, 21 marca w Łubnianach.

Od lat pamiętamy w szkole o dacie, która figuruje na herbie Brynicy. Dawno temu dzieci uznały, że to są urodziny naszej miejscowości. Zgodnie z wieloletnią tradycją akcentujemy nasz związek ze wsią, w której mieszkamy. Co roku obchodzimy urodziny inaczej. Dziś (w przeddzień święta Brynicy) padła propozycja, aby wykorzystać pogodę i zrobić prezent wsi - ładnie ją wysprzątać. A najlepiej dbać o nią przez cały okrągły rok. Społeczność szkolna życzy mieszkańcom z okazji URODZIN BRYNICY przede wszystkim zdrowia.

źródło - PSP Brynica

23 marca 2012 - Jutro w nocy zmiana czasu

Jutro z soboty na niedzielę zmiana czasu, tym razem do przodu, a więc pośpimy krócej. Pamiętajmy o przestawieniu zegarków z nocy z godziny 2.00 na 3.00 , bo niedzielny poranek może nas zaskoczyć spóźnieniem.


19 marca 2012 - Dni Morza w PSP

W dniu 16 marca 2012 w szkole podstawowej w Brynicy uczniowie uczcili Europejski Dzień Morza. Uczniowie klasy trzeciej przygotowali krótki program artystyczny.


źródło - PSP Brynica

18 marca 2012 - Dziś rozstrzygnięto konkurs „CZTERY PORY ROKU W OBIEKTYWIE - Zima"

Dziś wieczorem w Berpolu miało miejsce rozstrzygnięciu konkursu fotograficznego „CZTERY PORY ROKU W OBIEKTYWIE" edycja - zima. Podczas niej zaprezentowano nadesłane zdjęcia oraz wręczono nagrody i wyróżnienia. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Dariusz Ciurlok, Barbara Paikert, Mirela Ciernia, Wanessa Kurc. Zdobywczynią I miejsca i laureatem edycji zimowej konkursu została Maria Kansy z Surowiny.
Komisja konkursowa pracowała już dwie godziny wcześniej, aby wyłonić laureata i osoby wyróżnione. Wybór był trudny, szczególnie pomiędzy dwiema najlepszymi pracami.

Podczas gali uczestnicy mieli okazję do wysluchania opinii o pracach wygłoszone przez obecych na sali członków komisji konkursowej: Sabiny Patrzek pomysłodawczyni, Stanisława Błachowicza - zawodowego fotografa, Mirosława Małeckiego - fotografa artysty i Krzysztofa Marsolka szefa Zespołu Promocji Stowarzyszenia Odnowy Wsi Brynica, które jest głównym organizatorem. Tym razem nie mogł być obecny piąty członek komisji konkursowej - Mariusz Jarzombek, redaktor Nowej Trybuny Opolskiej i Radia Opole, którego zatrzymały obowiązki zawodowe. Przesłał on jednak swoje oceny za pośrednictwem internetu.
Jeden z jurorów - Mirosław Malecki, znany artysta fotograf z Jełowej podarowal zwyciężczyni dość orginalny prezent, a mianowicie wykonaną przez siebie pracę w postaci zdjęcia na drewnie.
Spotkanie prowadził Krystian Czech, który reprezentowal zarówno Stowarzyszenie oraz Łubniański Ośrodek Działalności Kulturalnej patronujący konkursowi.
Już od początku marca trwa kolejna edycja konkursu - "Wiosna". Organizatorzy zachęcali obecnych, jak i wszystkich innych zainteresowanych do nadsyłania swoich prac.


zdjęciu zwycięska fotografia Marii Kansy.tekst - Krzysztof Marsolek,
zdjęcia - Stanisław Błachowicz,
Marek Ciernia, Krzysztof Marsolek

prace zwycieżczyni oraz autorów wyróżnionych można zobaczyć klikając kolejno na ich nazwiska:
Maria Kansy, Dariusz Ciurlok , Mirela Ciernia, Barbara Paikert ,
Wanessa Kurc


18 marca 2012 - Dziś w Brynicy goscił Chór "Cantilene"

Dziś po południu w kościele św. Szczepana w Brynicy miało miejsce wydarzenie kulturalno-religijne, którym był koncert wielkopostny chóru „Cantilene”. Zaprezentowal on kilka utworów związanych z obecnym okresem liturgicznym.
Po koncercie członkowie chóru zostali zaproszeni do restauracji Berpol na przysłowiową kawę.zdjęcia - Marek Ciernia, Krzysztof Marsolekzdjęcia pod adresem: http://brynica.opole.pl/galerie2/thumbnails.php?album=267

17 marca 2012 - Wielki pożar w Brynicy

Dziś w Brynicy - w jej cześci Gróbku na końcu ulicy Kwiatowej mieliśmy wielki pożar. Słowo wielki jest adekwatne do jego skali , ponieważ spaliło sie kilkadziesiąt hektarów nieużytków oraz ściółka w lesie na obszarze kilku hektarów. Z ogniem walczyło kilkanaście zastępów ochotniczych straży pożarnych z okolicznych, jak nawet odległych miejscowości .
Pogodny dzień oraz porywy wiatru sprawiały, że ogień, który wydawał się już opanowany raz po raz odzyskiwał swoją moc. Tylko dzięki sprawności strażaków i ich determinacji ogień nie zniszczył prywatnych lasów, a skończyło się na spalonej ściółce.
Sprawa nie wyglądała jednak tak łatwo, ponieważ aby pożar nie odżył strażacy do późnego wieczora polewali całe poszycie i możliwe zarzewia ognia wodą.
Przyczyną pożaru był najprawdopodobniej błąd ludzki, jednak na tym etapie trudno jednoznacznie wskazać kogoś winnego. Policjanci, którzy przybyli błyskawicznie na miejsce pożaru wszczęli postępowanie wyjaśniające.
Zdjęcia pokazujące trud akcji, ogrom pracy włożony przez strażaków ochotników ale i zaangażowanie mlodzieży z okolic, która dogaszała płonące się trawy uniemożliwiając pojawienie się nowego ognia.


tekst i zdjęcia - Krzysztof Marsolek


zdjęcia pod adresem : http://brynica.opole.pl/galerie2/thumbnails.php?album=266
oraz wykonane przez Łukasza Czecha na stronie http://www.24opole.pl/8669,Plonie_las_w_lesnictwie_Brynica,wiadomosc.html

15 marca 2012 - Szkolne aktualności

W poniedziałek niektórzy uczniowie pokazali się "na galowo", a to znak, że dzieje się coś ważnego. W istocie tak było: szkolne eliminacje recytacji w języku niemieckim. Przed konkursem wielkie skupienie, trema i pustka w głowie. Jeszcze tylko wygłosić wyuczony tekst... Potem wysłuchać kolegów, podziwiać inne deklamacje. Na koniec uroczysta chwila - wręczenie pamiątkowych dyplomów i wyłonienie delegacji na konkurs gminny.


źródło - PSP Brynica

14 marca 2012 - Po Brynicy panoszy się zlodziejstwo, czas coś z tym zrobić!

Brynica będąca synonimem spokoju i bezpieczeństwa od pewnego czasu traci to miano. Miesiąc temu parafianie mogli zobaczyć brak miedzianych rur spustowych od rynien, które ktoś skradl w nocy, kradnąc także grzejniki z ubikacji. Mogło to doprowadzić do jeszcze większych strat, ponieważ panowała wtedy temperatura prawie -20 stopni. Jakis czas potem zlapano sprawców okradajacych w ten sposób koscioły. W miejsce skradzionych miedzianych rur Proboszcz zakupił plastikowe, aby kolejny raz nie dać szansy złodziejom.
Jeszcze nie zdążyliśmy ochłonąć , a wczorajszej nocy znaleźli sie ich naśladowcy, którzy brutalnie wyrwali z mocowań rynnę od strony cmentarza i nad zakrystią niszcząc przy okazji poszycie daszku nad kotłownią i wyrywając dachówki z dachu.
Jednocześnie wczoraj włamano się do domu prywatnego na ulicy Powstańców Śl. i to w środku dnia.
Bezszczelność złodziei i ich całkowity brak skrupułów jest przerażający. Można mowić już o zuchwałości i poczuciu beskarności.
Jeszcze trochę a przewrócą wieżę kościoła aby pościągać z niej blachy, czy będą wchodzić do domów jak do swoich własnych.
Policja jest bezradna, choć trzeba przyznać, iż sami Bryniczanie się do tego przyczyniają. Powolna znieczulica i obojętnośc na to , co dzieje się po sąsiedzku, tak modna na zachodzie Europy, staje się także powszechną na podopolskiej wsi. Zatrzymanie tego trędu może przyczynić sie do znacznej poprawy naszego bezpieczeństwa i sprawić, iż potencjalni amatorzy łatwego łupu bedą trzymać się od Brynicy z daleka.
Co należy robić, aby się tak stało:
1. Utrzymywać bliższe relacje z sąsiadami, gdyż to, co czasem jest uważane za zbytnie wścibstwo dawało nam przez kilkaset lat bezpieczeństwo. Jeśłi planujemy dłuższy wyjazd, mamy wyjazdową imprezę rodzinną, jesteśmy cały dzień w pracy - mówmy sąsiadom, ze nie ma nikogo i jeśli zauważą jakiś ruch w naszym domu i na posesji mają uruchomić zmysł detektywa. Zadzwonić do nas, zapytac kogoś kto stoi pod furtka, czy w czymś pomóc. To skutecznie zniechęca złodzie do wizyt.
2. Jeśli jakiś nieznany samochód z obcymi ludźmi stoi bez powodu w uliczkach, jacyś ludzie kręcą sie po okolicy bez przyczyny - zanotować numer auta, markę , kolor, datę i godzinę kiedy taki samochód się pojawił. Jełśi mamy możliwośc zrobic po cichu zdjęcie. Złodzieje obserwują teren wcześniej (czasem miesiąc), a takie notatki dla policji mogą być bezcenne.
3. Nie wpuszczać nieznanych osób na posesje, nie pozwalać pseudo-zbieraczom złomu na wchodzenie na tyły domów, gdzie mogą zobaczyć rozkład wejść i możliwości dojścia od tyłu podwórza. Święta zasada - obcy nie kręcą sie po tyłach domu.
4. Kolejny raz ukłon w kierunku "dobrego sąsiada". Jeśli widzimy, ze ktoś kręci sie po podwórku sąsiadów, a ich najprawdopodobniej nie ma w domu wychodzimy "na beszczelnego" na swoje podwórko i przyglądamy sie intruzowi. Nasz wzrok go sparaliżuje i kolejny raz może zniechęcić kogoś do dalszego oglądania drzwi , zamków i okien sąsiada. Jeśli jest to ktoś z rodziny sąsiada na pewno sam podejdzie się wytłumaczyć i przedstawić.

Ostatnia konieczność. Jeśli ktoś bezszczelnie kręci się po posesji sąsiada, który jest dłuższy czas poza domem, nie reaguje na pytania, jest bezszczelny lub jakiś samochód parę razy bez powodu parkuje w okolicy, złomiarze kolejny raz kręcą się bez powodu po pustym podwórku -
to dzwonimy po prostu do komisariatu w Dobrzeniu Wielkim i opisujemy sytuację. Policjanci nie muszą przyjechać od razu, nie muszą też przyjeżdżać na sygnale. Mogą w ogóle się nie pokazywać, ponieważ mają swoje sposoby, aby po cichu sprawdzić, co za samochód sie kręci, czy zlomiarze to nie przypadkiem grupa sprawdzająca kogo nie ma w domu o określonych porach. Jeśli policjanci nie dowiedzą sie od nas, że coś się szykuje, to mają taką szansę dopiero po fakcie, czego wszyscy chcemy uniknąć.
Pamiętajmy, że tym, co chroni złodzieja jest jego anonimowość, jeśli ją straci staje się bezradny.


W tym miejscu warto podać numer do Komisariatu w Dobrzeniu Wielkim, który obsługuje nasz teren:

telefon Komisariatu Policji w Dobrzeniu Wielkim: 774032490tekst i zdjęcia - Krzysztof Marsolek


13 marca 2012 - Przypomnienie i zaproszenie na najbliższą niedzielę

W niedzielę 18 marca o godzinie 15:00 Nabożeństwo Wielkopostne z udziałem chóru Cantilene pod kierunkiem Joanny Dudy-Kot. Koncert odbędzie się w ramach Nabożeństwa Gorzkich Żali. Serdecznie zapraszamy.
Później o godzinie 17:00 w Berpolu odbędzie się podsumowanie zimowej edycji konkursu Brynica w Fotografii. Zainteresowanych informujemy, że zdjęcia można jeszcze nadsyłać na adres kontakt@brynica.opole.pl, najpóźniej do czwartku 15 marca!


Zapraszają:
Stowarzyszenie Odnowy Wsi Brynica
oraz Łubniański Ośrodek Działalności Kulturalnejfot. Krzysztof Marsolek ("Dzięcioł zimą w poszukiwaniu pokarmu")

12 marca 2012 - PodziękowaniaDziękuję wszystkim mieszkańcom, przyjaciołom i znajomym za pamięć i życzenia, które wczoraj otrzymałam z okazjii Dnia Sołtysa.


z wyrazami szacunku: Kornelia Patrzek
sołtys wsi Brynica

11 marca 2012 - Statuetki ANIME rozdane. 2/3 jednej z nich dla Brynicy.

Dziś wieczorem w Łubniańskim Ośrodku Działalności Kulturalnej miało miejsce coroczne wydarzenie, którym jest rozdanie statuatek Anime. Jak wcześniej pisaliśmy, do nagrody nominowano aż 3 kandydatów z Brynicy.
W wyniku prac komisji konkursowej wyróżnienie przypadło tylko jednej z brynickich kadydatur, mianowicie za organizację corocznego Hubertusa Gospodarstwu Rolnemu Renaty i Konrada Dendera AGRORELAKS , Agnieszcce Luksa wpółpracującej z nim wraz z Klubem Jeździeckim Jumping Team Grzegorza Soszyńskiego i Sebastiana Gruszki. Trzecim zwycieżcą był Klub Jeździecki Kalinowka Bogdana Bodzianego z Dąbrowki Łubniańskiej, tak więc Brynicy przypadły 2/3 nagrody.
Pozostali nominowani z Brynicy tym razem podobnie ja w zeszłym roku nie otrzymali nagród głównych, jednak samo nominowanie jest już wyrazem uznania dla ich pracy.
Więcej na temat nominacji i nagrodzonych wkrótce na stronie Łubniańskiego Ośrodka Działalności Kulturalnej pod adresem www.lodzk.opole.pl .

tekst i zdjęcia - Krzysztof Marsolek

zdjęcia pod adresem: http://brynica.opole.pl/galerie2/thumbnails.php?album=265

11 marca 2012 - Urodziny Proboszcza

Dziś swoje urodziny obchodzi ksiądz proboszcz Krzysztof Mróz. Z tej okazji sprawowana była msza dziękczynna oraz znalazł sie moment na wyrażenie ludzkiej życzliwości przez Parafian reprezentowany przez przedstawicieli organizacji społcznych działających na terenie Brynicy i Surowiny.
Kolejny raz dołączamy się do życzeń Błogosławieństwa Bożego, Zdrowia oraz radości z dalszej posługi duszpasterskiej w brynickiej parafii.Wdzięczni Parafianie


fot. Krzysztof Marsolek

10 marca 2012 - Dzień Mężczyzn

Dziś Dzień Mężczyzny !!!

Tradycja tego dnia sięga dziesięciu lat wstecz i pewnie jest analogią do Dnia Kobiet.
Dlatego z tej okazji składamy wszystkim Panom serdeczne życzenia: dużo zdrówka, uśmiechu, spełnienia wszystkich marzeń (osobistych i zawodowych), dochodowego biznesu, fajnej bryki, umięśnionej sylwetki i wszystkiego co najlepsze.
Z pozdrowieniami
kobiety z Brynicy

10 marca 2012 - Ogłoszenie

Informuję, iz podatek gruntowy można wpłacać u Sołtysa w dniach:14 i 15 marca br. w godz. 8-10 i 18-20


Kornelia Patrzek sołtys wsi Brynica9 marca 2012 - Informacja

W środę 7 marca zmarła nasza Parafianka Pani Elfryda Lubda. Różaniec za jej duszę będzie sprawowany w najbliższą niedzielę o godzinie 13.30 w kościele parafialnym. Pogrzeb w poniedziałek o godzinie 11.00 na cmentarzu parafialnym.
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

9 marca 2012 - 1 spotkanie organizacyjne Dożynek 2012

Wczoraj wieczorem w Bibliotece Publicznej w Brynicy odbyło sie 1 zebranie organizacyjne poświęcone przygotowaniu Dożynek 2012, ktore będą miały miejsce we wrześniu tego roku. Jak wcześniej zapowiadano ich tegorocznymi głównymi organizatorami są Parafialny Zespół Caritas z szefową Gertrudą Polok na czele oraz Stowarzyszenie Odnowy Wsi Brynica ze swym liderem Krystianem Czechem.
Większość obecnych na sali stanowili członkowie organizacji, m.in Rada Sołecka z Sołtys Kornelią Patrzek, Prezes OSP Rudolf Woźnica, jak i reprezentanci Młodzieżowej Grupy Stowarzyszenia Odnowy Wsi Brynica, ktorą wspomaga merytorycznie obecna także Pani Sudoł. Zebranie odbywało sie w niedawno wyremontowanej bibliotece i zgromadziło nadspodziewanie dużo osób.
W trakcie jego przebiegu ustalono wstępny plan działań i podział odpowiedzialności za konkretne elementy przygotowań. Zaplanowano także wstępnie termin kolejnego spotkania na poczatek maja.


tekst - Krzysztof Marsolek, zdjęcia - Krzysztof Marsolek, Aneta Sowa

8 marca 2012 - Dziś Dzień Kobiet

Dziś Dzień Kobiet. Z tej okazji życzymy Wszystkim Paniom, Pannom i Dziewczynom wszystkiego co najlepsze, spełnienia marzeń oraz aby mężczyźni o nich pamiętali nie tylko w tym jednym dniu w roku.

W imieniu wszystkich Panów, a szczególnie członków
Stowarzyszenia Odnowy Wsi Brynica
Krzysztof Marsolek

7 marca 2012 - Archiwalna Gazeta Beczka z końca stycznia 2012 roku

Dzięki uprzejmości Pana Badury można już pobrać archiwalny 259 numer Beczki z końca stycznia 2012 roku. Zawiera on wiele ciekawostek i historycznych zdjęć dotyczących brynickich okolic i sąsiednich miejscowości. Zachęcamy do zakupu aktualnego numeru wszystkich, którzy mają taką możliwość.

4 marca 2012 - "Anime 2012" - Bryniczanie nominowani

Jak można przeczytać na stronie internetowej Łubniańskiego Ośrodka Działalności Kulturalnej pod adresem www.lodzk.opole.pl dnia 28 lutego Kapituła powołana przez Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Inicjatyw Kulturalnych w gminie Łubniany „ANIMATOR” nominowała osoby do tegorocznej nagrody Animatora Roku w poszczególnych kategoriach. Wśród nominowanych aż w 3 kategoriach znaleźli się Bryniczanie. Są nimi:
Kategoria – niezwykła postawa społeczna : Krzysztof Marsolek – przedsiębiorca, społecznik – szef promocji i administrator strony internetowej Stowarzyszenia Odnowy Wsi Brynica
Kategoria – kultura i oświata : Bernard Matros – animator społecznik, mieszkaniec Brynicy, miłośnik historii kultury lokalnej. Rok 2011 – wydawca książki „Brynica w starej fotografii”
Kategoria – promocja gminy: Gminny HUBERTUS – nominacja dla współtwórców imprezy: Czesława Bodziannego –właściciela KALINÓWKI w Dąbrówce Łubniańskiej, Renaty i Konrada Denderów – właścicieli Gospodarstwa Agroturystycznego w Brynicy oraz spółki Gruszka &Soszyński – współwłaścicieli klubu Jamping Team w Brynicy

Już w najbliższą niedzielę 11 marca poznamy zwyciezców w danych kategoriach, którzy zostaną wyróznieni statuetkami.

źródło - LODzk

4 marca 2012 - Konkurs Recytatorski

W niedzielę, 4 marca, w godzinach popołudniowych miało miejsce wydarzenie kulturalne: KONKURS RECYTATORSKI W ŁUBNIANACH. Hasłem przewodnim spotkania było "Mówię śpiewająco". Recytatorzy zainteresowani pięknem słowa mówionego wywodzili się spośród uczniów szkół podstawowych naszej gminy. Wygłaszano poezję i fragmenty prozy. Podziwiano uczestników konkursu za dobór tekstów, interpretację i wyraz artystyczny. Szkołę w Brynicy reprezentowała liczna grupka, która dostarczyła słuchaczom wiele miłych doznań. Wszyscy doskonale się przygotowali, pięknie prezentowali, a ich występ był godzien podziwu. Słusznie zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

źródło - PSP Brynica

2 marca 2012 - 25-lecie pracy zawodowej Pani Barbary Sagan

W tym roku, a dokładnie 2 marca Pani Barbara Sagan, nauczyciel Szkoły Podstawowej w Brynicy, którą część mieszkańców pamięta jeszcze jako Panią Barbarę Niedźwiecką, obchodzi swój srebrny jubileusz pracy w szkole.
Pani Barbara swoją karierę zawodową jako nauczyciel rozpoczęła 25 lat temu w naszej właśnie podstawówce i tak już u nas pozostała. Na początku pracowała tylko z klasami młodszymi, będąc wychowawcą kolejnych roczników, gdzie niektóre klasy uczyła również języka niemieckiego. Od roku 2001 prowadzi też zajęcia z wychowania fizycznego, umożliwiając uczniom rozwijanie sportowych pasji, poprzez udział w licznych zawodach i konkursach sportowych, w których uczniowie odnoszą wiele sukcesów.

Z okazji Jubileuszu życzymy Pani wiele zdrowia, pogody ducha i radości każdego dnia pracy pedagogicznej oraz jeszcze wielu lat obecności w naszej szkole. Życzymy Pani aby dalsza praca przynosiła obfite owoce i satysfakcję.


Dyrektor
oraz współpracownicy
PSP w Brynicy

Strona główna | O Brynicy | W Brynicy | Stowarzyszenie | Brynica - opis | Organizacje | Biznes | Strona Parafii | Galeria Parafialna | PSP Brynica | LZS Brynica | Strona Gminy | Gmina Łubniany na Facebbook'u | Wieści Opolskie | Strona o gminie | Grupa Lokalna | O historii regionu | Arch. "Beczka" | Echo Gmin Opol. | NTO | BERPOL | HUBERTUS | "Brynicki Domek" | Ciekawe strony | Brynica - film | Archiwum | Napisz do Sołtysa | Kontakt | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego